НАЗК направило до суду 7 протоколів про порушення вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 7 протоколів про адміністративні правопорушення у зв’язку з недотриманням вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Складено 2 протоколи стосовно народного депутата України VIII скликання Андрія Павелка, який у той же час займав посади Президента громадської спілки «Федерація футболу України» та другого заступника голови юридичного комітету Спілки європейських футбольних асоціацій, який вчинив дії та прийняв рішення, пов’язані з участю в обговоренні питань, що стосувались розгляду проектів Законів України «Про внесення зміни до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у зв’язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018», «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв’язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018», «Про внесення зміни до розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України у зв’язку з організацією та проведенням фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018» без публічного оголошення про наявність реального конфлікту інтересів під час пленарного засідання.       

Складено протокол стосовно депутата Чернігівської міської ради Олександра Тарасовця, який будучи головою постійної комісії Чернігівської міської ради з питань комунальної власності, бюджету та фінансів, взяв участь у попередньому розгляді проєкту рішення, яким передбачено надання згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі, яка перебуває в постійному користуванні акціонерного товариства «Готель «Градецький», акціонером якого є його брат, чим порушив вимоги, визначені пунктом 3 частини першої статті 28 та частиною другою статті 35 Закону України «Про запобігання корупції».       

Складено 4 протоколи стосовно директора середньої загальноосвітньої школи № 235 ім. В. Чорновола Святошинського району міста Києва Валерія Гордійчука, який не повідомив Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації  про наявність у нього реального конфлікту інтересів у зв’язку з виданням наказів про призначення своєї дочки на посаду секретаря-друкарки середньої загальноосвітньої школи № 235 ім. В. Чорновола Святошинського району міста Києва, а також переведення дружини на посаду інженера-електроніка із навантаженням 1,0 ставки та довантаження її 0,5 ставки лаборанта, та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, видавши такі накази.

Відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачена частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – частиною другою цієї статті.

Зазначаємо, що складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.