НАЗК направило до суду 8 протоколів щодо врегулювання конфлікту інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції на засіданні 14 червня прийняло рішення про направлення до суду 8-х протоколів про адмінправопорушення, які стосуються недотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Так, складено протокол стосовно народного депутата України Дениса Омельяновича, який за наявності приватного інтересу звернувся до Національного антикорупційного бюро України із депутатським зверненням, чим порушив вимоги пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Складено протокол стосовно судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Павла Борисенка, який входив до складу виконавчого органу приватного підприємства «Центр цифрових технологій», що має на меті одержання прибутку.

Вказане діяння містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-4 КУпАП.

Крім того, складено 2 протоколи стосовно начальника митного поста «Південний» Одеської митниці ДФС Олександра Телелима, який не повідомив на засіданні дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ Одеської митниці ДФС про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час його участі як члена дисциплінарної комісії у прийнятті рішень з питання щодо доповідної записки головного державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста «Південний» та вчинив дії в умовах цього конфлікту.

Складено 2 протоколи стосовно депутата Богуславської міської ради 7 скликання Київської області Юрія Смоляра, який під час розгляду на засіданні Богуславської міської ради питання про надання матеріальної допомоги на лікування його тещі не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та взяв участь у голосуванні стосовно вказаного питання.

Також складено 2 протоколи стосовно депутата Григорівської сільської ради 7 скликання Обухівського району Київської області Олександра Рогового, який під час розгляду на засіданні сесії Григорівської сільської ради питання про затвердження проекту землеустрою з метою відведення у приватну власність земельної ділянки його дочці не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та взяв участь у голосуванні стосовно вказаного питання.

Відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП, а за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту   інтересів – частиною другою цієї статті.