НАЗК направило до суду протоколи стосовно народного депутата, прокурорів та колишніх членів ЦВК за несвоєчасне декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи стосовно 6 суб’єктів декларування за несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, що виникли у зв’язку з отриманням доходів та придбанням майна.

Національне агентство встановило, що народний депутат України Михайло Гаврилюк несвоєчасно подав до Єдиного державного реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після купівлі автомобіля SsangYong Rexton 2008 року випуску вартістю 98 тис. гривень.

Заступник начальника другого наглядового відділу управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігор Сендак не повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані, отримавши дохід від продажу земельної ділянки у Львівській області на суму 124 тис. гривень.

Не подав до Реєстру декларацій відповіднеповідомлення й головний державний інспектор Херсонської митниці ДФС Євген Старенький після отримання подарунка у вигляді квартири вартістю 167 тис. грну м. Херсоні.

Також не повідомила про суттєві зміни у майновому стані прокурор Харківської місцевої прокуратури № 4 Людмила Шандула, отримавши дохід у вигляді кредиту на суму понад 175 тис. гривень.

Крім того, по два протоколи складено стосовно Юрія Данилевського та Андрія Магери, які, будучи звільненими у 2018 році з посад членів Центральної виборчої комісії, несвоєчасно подали декларації перед звільненням та після звільнення за минулий 2018 рік.

Нагадаємо, щорічна декларація та декларація особи, що припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення), подається з 1 січня до 1 квітня року, наступного за звітним.  Декларація особи, що припиняє таку діяльність (декларація перед звільненням), подається в день звільнення, а якщо припинення виконання зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця – не пізніше 20-ти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.