НАЗК направило до суду протоколи стосовно судді, депутата Бориспільської районної ради та посадовців ДФС

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи за неподання 4-ма суб’єктами декларування повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, що виникли у зв’язку з отриманням доходів та придбанням майна.

Встановлено, що депутат Бориспільської районної ради Володимир Гуральник не подав до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після купівлі квартири вартістю понад 913 тис. грн у м. Борисполі, а також після набуття у власність житлового будинку вартістю 280 тис. гривень в Бориспільському районі.

Не повідомила про суттєві зміни у майновому стані шляхом внесення інформації до Реєстру декларацій і начальник відділу перевірок фінансових операцій управління аудиту ГУ ДФС у Київській області Людмила Баранова, отримавши дохід від продажу квартири на суму понад 3 млн грн у м. Києві. Колишній посадовець управління оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції Головного оперативного управління ДФС Олег Гнатюк також не подав відповідне повідомлення після отриманням в ДФС доходу у вигляді грошового забезпечення в розмірі 185 тис. гривень.

Також Національне агентство встановило, що Світлана Рєзнікова, перебуваючи на посаді судді Харківського апеляційного адміністративного суду, не повідомила про суттєві зміни у майновому стані, отримавши дохід у вигляді банківського кредиту на суму понад 439 тис. гривень.

Нагадаємо, у разі отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, суб’єкт декларування повинен у 10-денний строк подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.