НАЗК направило до суду протоколи стосовно Южненського міського голови, прокурорів та інших посадовців за несвоєчасне декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи стосовно 5 суб’єктів декларування за несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, що виникли у зв’язку з отриманням доходів та придбанням майна.

Національне агентство встановило, що Южненський міський голова Володимир Новацький несвоєчасно подав до Єдиного державного реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після отримання доходу від продажу автомобіля Volkswagen Passat 2007 року випуску вартістю 407,2 тис. гривень.

Не подала до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані прокурор управління забезпечення діяльності військових прокуратур Головної військової прокуратури Генпрокуратури України Олена Марч, отримавши дохід у вигляді кредиту на суму 252 тис. грн.

Також не повідомила про суттєві зміни у майновому стані начальник відділу туризму та комунікацій Славської селищної ради Ольга Безушко після отримання подарунка у вигляді земельної ділянки вартістю 734 тис. гривень.

Крім того, складено 2 протоколи стосовно прокурора Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області Віталія Топольського, який несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2018 рік, а також не повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані після придбання автомобіля BMW 320 2015 року випуску вартістю 215,9 тис. гривень.

Ще один протокол складено стосовно звільненої у 2018 році з посади заступника директора Департаменту фінансово-кредитної політики – начальника відділу бюджетного планування Міністерства аграрної політики та продовольства Світлани Гнатюк, яка несвоєчасно подала декларацію після звільнення за минулий 2018 рік.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.