НАЗК направило до суду протоколи за порушення вимог фінансового контролю

Національне агентство склало та направило до суду протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, стосовно заступника Міністра культури, молоді та спорту, керівника апарату районного суду Дніпропетровської області, колишнього прокурора Генеральної прокуратури та колишнього посадовця Державного агентства рибного господарства.

Уповноважена особа Національного агентства встановила, що заступник Міністра культури, молоді та спорту України несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані після отримання доходу у вигляді заробітної плати в сумі 204 тис. 526 грн. Відповідальність за таке правопорушення передбачена частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол направлено на розгляд до Печерського районного суду міста Києва.

Складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, стосовно керівника апарату Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області. Посадовиця не повідомила Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані в зв’язку з придбанням 26 травня 2018 року автомобіля SSANG YONG KORADO 2013 року випуску. Відповідальність за правопорушення  передбачена частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол направлено до Дніпровського апеляційного суду для визначення підсудності.

Встановлено, що колишня прокурорка Генеральної прокуратури України несвоєчасно подала декларацію перед звільненням, чим порушила вимоги абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції». Відповідальність за таке правопорушення передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол направлено на розгляд до Печерського районного суду міста Києва.

Також складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, стосовно колишнього начальника відділу охорони водних біоресурсів Управління охорони водних біоресурсів, регулювання рибальства та іхтіології Державного агентства рибного господарства України, який несвоєчасно подав декларацію після звільнення, чим порушив вимоги абзацу другого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції». Відповідальність за правопорушення передбачено частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол направлено на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.