НАЗК повідомить Нацполіцію про ознаки кримінальних правопорушень в діях 4-х посадовців

Національне агентство з питань запобігання корупції під час повної перевірки декларацій виявило ознаки кримінального правопорушення – умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. Обґрунтовані висновки щодо ознак кримінального правопорушення буде направлено до Національної поліції.

Недостовірно вказали дані в деклараціях ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, старший оперуповноважений кримінальної поліції Петриківського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Олександр Додон, депутат Малоданилівської об’єднаної територіальної громади Дергачівського району Харківської області Олександр Заболотний та голова Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради Сергій Нєженцев.

Ігор Коцан, подаючи декларацію за 2017 рік, не зазначив відомості про свої корпоративні права та низку земельних ділянок, що належать йому та дружині на праві власності. Крім того, не задекларував розмір власних отриманих доходів та доходів членів сім’ї (дружини та дочки). Сума недостовірних відомостей у декларації за 2017 рік становить понад 2,2 млн гривень.

Олександр Додон у деклараціях за 2016 (виправленій) та 2017 роки не зазначив відомості про 3  земельні ділянки, квартиру, 2 домоволодіння, вбудоване нежитлове приміщення, торгівельно-розважальний комплекс, а також легковий та вантажний автомобілі, які належать члену сім’ї (дружині) на праві власності, включаючи спільну. Крім того, не задекларував корпоративні права дружини, а також зазначив недостовірні відомості про отриманий ним та дружиною дохід. Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2016 (виправленій) та 2017 роки становить понад 3,8 млн грн та понад 2,9 млн грн відповідно.

Олександр Заболотний у декларації за 2016 не зазначив відомості про корпоративні права, нежитлову будівлю та низку квартир, які належать йому та члену сім’ї (дружині) на праві власності. Крім того, недостовірно вказав відомості про отримані ним та дружиною доходи та 2 автомобілі, які належать йому на праві власності, а також взагалі не задекларував фінансові зобов’язання дружини та  автомобіль, який їй належить. Сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1 млн гривень.

Сергій Нєженцев у декларації за 2015 рік зазначив недостовірні відомості про гараж та легковий автомобіль,  які належать йому на праві власності, а також недостовірно вказав відомості про нарахований йому дохід від надання майна в оренду. Крім того, не заделарував земельну ділянку, яка належить йому на праві власності, та не зазначив відомості про нарахований члену сім’ї (дружині) дохід у вигляді додаткового блага. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2015 рік становить понад 600 тис. гривень.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України.

Національне агентство зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.