НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК працюватиме над посиленням механізму цивільної конфіскації спільно з іншими державними та правоохоронними органами

Посилання скопійовано
НАЗК працюватиме над посиленням механізму цивільної конфіскації спільно з іншими державними та правоохоронними органами

У середу, 23 червня, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков взяв участь у спільній нараді керівників правоохоронних та інших державних органів в Офісі Генерального прокурора щодо стану реалізації інституту визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

Під час заходу Голова НАЗК відзначив, що інститут визнання необґрунтованих активів та стягнення їх в дохід держави існує лише півтора роки, а тому сьогодні практика його застосування лише починає формуватися.  

“На сьогодні НАЗК працює для розвитку практики застосування конфіскації незаконно набутих активів. Насамперед це відбувається завдяки заходам моніторингу способу життя суб’єктів декларування. Саме матеріали моніторингу способу життя  одного з посадовців використано для пред’явлення одного із двох позовів в Україні про стягнення необгрунтованого активу в дохід держави, який ще перебуває на розгляді», – зазначив Олександр Новіков.

Крім того, Голова НАЗК наголосив, що ефективна реалізація цивільної конфіскації без тісної співпраці між правоохоронцями та іншими державними органами неможлива. Наразі саме завдяки спільними зусиллями НАЗК, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Офісу Генерального прокурора та Національного антикорупційного бюро України до Вищого антикорупційного суду було подано позов про визнання необґрунтованими та стягнення в дохід держави активів у розмірі понад 1,2 млн гривень.   

*Предметом цивільної конфіскації можуть бути лише активи та доходи, отримані від них, які були набуті після набрання чинності відповідним Законом, тобто 28 листопада 2019 року. Виявлення таких активів можливе, зокрема, під час здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень або оперативно-розшукових заходів усіма уповноваженими органами.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

30 Вересня 2022
«Антикорупційна стратегія може стати основною рамкою для запобігання корупційних ризиків під час відновлення України», – заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський
29 Вересня 2022
Проект постанови Уряду про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання за бюджетні кошти містить корупційні ризики, – експертиза НАЗК
28 Вересня 2022
«Реалізація Антикорупційної стратегії допоможе залучити значні інвестиції в Україну», – Олександр Новіков під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр