НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК презентувало дослідження ефективності роботи антикорупційних уповноважених

Посилання скопійовано
НАЗК презентувало дослідження ефективності роботи антикорупційних уповноважених

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало результати оцінювання ефективності уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання корупції. Це друге подібне дослідження, яке провело НАЗК із початку своєї роботи.

Цього року завдяки цифровізації якісних форм оцінювання до НАЗК було надіслано на 95 % більше форм ніж у минулорічній кампанії оцінювання ефективності уповноважених.

Крім того результати дослідження ще й візуалізовані на Антикорупційному порталі, завдяки чому уповноважені можуть:

  • знайти та з’ясувати механізм власної оцінки ефективності;
  • порівняти власну оцінку з оцінюванням будь-якого іншого органу чи з певним типом органів.

Що ще змінилося порівняно з попереднім дослідженням?

  • Оптимізували перелік індикаторів аналізу. Індекс ефективності ширше охопив функціонал уповноважених, не перевантаживши обсяг анкетної форми звіту, що економить час на збір даних уповноваженими.
  • Удосконалили компонент вимірювання ефективності. 40 запитань анкети-самооцінки містять як якісні індикатори щодо різних напрямів роботи уповноваженого, так і кількісні та допоміжні індикатори, що складають оцінку ефективності на основі формул та правил інтелектуального аналізу.
  • Цифровізували. НАЗК перевело звітування антикорупційних уповноважених в онлайн. Завдяки цьому вперше в Україні було зібрано та проаналізовано ефективність роботи всіх антикорупційних уповноважених. Подання анкет, обробка поданих даних та сам модуль оцінювання вже можна знайти на Антикорупційному порталі.
  • Покращили систему інтелектуальної перевірки зібраних даних. Анкети уповноважених додатково перевірялися через відкриті дані та обробку звітів доданих до анкети, тому якщо в матеріалах було виявлено неправдиві чи не підтверджені дані до індексу ефективності уповноваженого вносили корективи.

Які цікаві дані отримало НАЗК?

У майже 3600 державних інституціях працює 9 тис. антикорупційних уповноважених. З них 70 % уповноважених займають цю посаду за сумісництвом. Лідерські позиції серед органів, у яких працюють уповноважені-сумісники, займають міські та районні ради (83 %), держпідприємства, установи й організації (81 %), а також районі державні адміністрації (75 %).

Попри це 61 % керівників державних органів при комплектуванні посад усе ж не дотримуються вимог мінімальної чисельності антикорупційних підрозділів.Як наслідок 11 % уповноважених підрозділів укомплектовано лише наполовину. Такі проблеми в майже кожному другому підрозділі органів місцевого самоврядування міського та районного рівнів.

Найвищі показники ефективності серед органів влади отримали обласні державні адміністрації (65 %) та загальнодержавні органи (59 %). Проте середній індекс ефективності антикорупційних уповноважених в Україні складає 35%, а на досить якісному рівні (60% та більше) працює лише один з десяти уповноважених.

Більше про результати дослідження та рекомендації можна прочитати за посиланням та нижче.

Результати аналітичного дослідження Ефективність антикорупційних уповноважених у 2020 році
Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

25 Вересня 2023
Незаконне збагачення на понад 8,8 млн грн: за матеріалами НАЗК повідомлено про підозру воєнкому з Дніпропетровщини 
25 Вересня 2023
Запобігання конфлікту інтересів у місцевому самоврядуванні: НАЗК запрошує до обговорення Аналітичного звіту
22 Вересня 2023
НАЗК виявило необгрунтовані активи у самбірського воєнкома на понад 4,4 млн грн
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр