НАЗК провело 6 антикорупційних тренінгів для 204-ох представників органів влади

Шість тренінгів на тему «Правові аспекти організації роботи із запобігання корупції» провело Національне агентство з питань запобігання корупції за підтримки Програми розвитку ООН в Україні для уповноважених підрозділів, працівників юридичних та кадрових служб органів державної влади. Сертифікати отримали 204 учасники антикорупційного навчання, яке тривало протягом жовтня цього року.

Навчання проводилось з метою формування однакового підходу застосування норм антикорупційного законодавства працівниками державних органів та посадовими особами місцевого самоврядування, підвищення їх професійного рівня та правової свідомості.

Зокрема, вивчали засади антикорупційної політики в Україні, окремі аспекти функціонування уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції.

Крім цього, детально розглянули порядок проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком.

Також під час тренінгів обговорили питання щодо гарантій захисту викривачів корупції за законодавством України.

Як відомо, Національне агентство схвалило на своєму засіданні проект Закону України «Про захист викривачів корупції». Метою законопроекту є створення системи правових заходів для забезпечення захисту осіб, які добросовісно й на обґрунтованих підставах повідомляють про факти корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, а також членів їх сімей. Сьогодні в нормах Закону України «Про запобігання корупції» відсутній конкретний дієвий механізм захисту викривачів корупції.

До участі в тренінгах долучилися представники законодавчої, виконавчої та судової гілок влади.