НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

НАЗК разом з CEO Club провели перше обговорення уроків війни у форматі діалогу

Посилання скопійовано
НАЗК разом з CEO Club провели перше обговорення уроків війни у форматі діалогу

В рамках спецпроекту НАЗК «UKRAINE NOW. Візія майбутнього» відбулося перше обговорення уроків війни у форматі діалогу. Співорганізатором заходу виступив CEO Club Ukraine — закритий інтелектуальний клуб для лідерів бізнесу.

Члени клубу обговорили помилки, які, на їхню думку, допустила держава у відносинах з бізнесом за роки Незалежності, а також помилки бізнесу у відносинах з державою і суспільством. Окремо обговорювалися рішення, які держава й бізнес можуть спільно впровадити задля розбудови доброчесності в Україні.

Представники компаній, що входять до складу CEO Club Ukraine поділилися своїм баченням відносин між державою і бізнесом в Україні, головними проблемами та викликами — як у питаннях регулювання економіки та ринків, так і в питаннях залучення до громадського та політичного життя, лідерства в процесі суспільно важливих змін.

«Рефлексія на тему «Які помилки допустив бізнес за 30 років Незалежності у взаємодії з владою» є актуальною як ніколи, тому що зараз ми перебуваємо  в точці, коли бізнес, держава, громадянське суспільство здатні змінювати правила гри та будувати нову Україну. Відповіді на питання про те, чи можна було щось зробити по-іншому, яку відповідальність несе бізнес за сьогоднішній стан справ, а також фіксація прикладів успішної взаємодії з державою дозволяють українським підприємцям винести певні уроки та відштовхнутись від них для подальших дій», — зазначив засновник і президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

Важливо будувати двосторонній процес у форматі діалогу з представниками влади, підкреслив засновник CEO Club. «Перша спільна зустріч-діалог CEO Club Ukraine та НАЗК, що була присвячена обговоренню минулого досвіду взаємодії між владою та бізнесом, є ефективним майданчиком для розбудови здорових відносин з представниками держави, а діалог і рефлексія — одними з необхідних інструментів для подальшої суб’єктивізації українського бізнесу. Сподіваюсь, що це стане поширеною, інституалізованою практикою у відносинах між державою та бізнесом», — додав він.

Голова НАЗК Олександр Новіков нагадав, що місією НАЗК є розбудова доброчесної влади та суспільства. Тому відкрите обговорення проблем і викликів у відносинах влади й бізнесу є вкрай важливим, адже саме бізнес має величезну енергію та вплив на суспільні процеси в державі. 

«З початку повномасштабного вторгнення влада, бізнес, громадськість об’єднали свої зусилля, щоб дати відсіч ворогу. Воєнна перемога залишається нашим ключовим завданням, але вже зараз нам треба починати відбудову держави, і не тільки фізичне відновлення інфраструктури, а й оновлення суспільних відносин, зміну правил взаємодії та затвердження спільних цінностей і спільного бачення розвитку. Зробити це без відкритої та широкої дискусії просто неможливо, і ми в НАЗК використовуємо найкращі практики і формати такого діалогу. Ми раді тому, що представники бізнесу зголосились на щиру і глибоку дискусію. Такі практики мають бути закріплені та інституціалізовані», — підкреслив він.

Широка дискусія щодо помилок минулого і уроків війни є головним завданням другого етапу спецпроекту НАЗК «UKRAINE NOW. Візія майбутнього», зазначила Вікторія Козаченко, керівниця Офісу доброчесності НАЗК.

«Ми маємо разом розбудувати нову країну — незалежну, успішну, розвинуту. А без аналізу помилок зробити це просто неможливо. Це непроста робота над помилками, але вона дуже необхідна, адже тільки вивчивши уроки минулого, ми можемо здобути краще майбутнє», — підкреслила вона.

За словами Вікторії Козаченко, запровадження публічних обговорень уроків війни є не тільки важливим кроком у формуванні культури публічного діалогу, а ще й підготовкою до запровадження цивілізованої процедури розробки публічних політик. «Перший діалог з бізнесом є важливим кроком на цьому шляху. Ми дуже вдячні CEO Club за організацію цього обговорення», — додала вона.

Наступний діалог з представниками бізнесу щодо уроків війни відбудеться в СЕО Club наприкінці серпня.

Проєкт «UKRAINE NOW. Візія майбутнього» реалізується НАЗК за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Мета проекту – окреслити бачення розвитку України після перемоги у війні з росією. В інтерв’ю з відомими українськими діячами, мислителями та лідерами думок ми шукаємо відповіді на питання про те, як змінюється держава сьогодні та якою вона має стати завтра.

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

9 Серпня 2022
Повідомляйте про схеми обходу санкцій росіянами на порталі «Війна&Санкції»
9 Серпня 2022
Оголошено добір на 3 відкриті вакансії в НАЗК
6 Серпня 2022
ВІДЕО НАЗК разом з CEO Club провели перше обговорення уроків війни у форматі діалогу
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр