НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК розпочинає співпрацю з Мінагрополітики та Держгеокадастром для зменшення корупційних ризиків у земельній сфері

Посилання скопійовано
НАЗК розпочинає співпрацю з Мінагрополітики та Держгеокадастром для зменшення корупційних ризиків у земельній сфері

Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підписало тристоронній Меморандум про співпрацю з Міністерством аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики) та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).  

НАЗК активно працює над запобіганням корупційних ризиків у сфері земельних відносин. Зокрема, з початку року команда Агентства підготувала аналітичний звіт “Земельна корупція: топ-30 корупційних ризиків та шляхи їх подолання” та провела антикорупційну експертизу основних нормативно-правових актів, прийнятих Парламентом та Урядом у межах реформування системи земельних відносин.

“Земельна реформа – одна із найскладніших реформ останнього часу, адже вона буквально перебудовує всі правові процеси. Під час таких колосальних змін у системі з’являється багато корупційних ризиків. Ця співпраця має стати точкою опори для партнерів у боротьбі з корупцією у земельній сфері та продовжити наші напрацювання”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Під час підписання Меморандуму Міністр аграрної політики Роман Лещенко відзначив, що ринок землі потребує антикорупційної підтримки.

“Днями ми підсумували 100 днів від старту ринку землі. Головний висновок — ринок розвивається, став міцно на ноги, але потребує подальшої підтримки.

Сьогоднішній Меморандум — свідчення того, що ми готові консолідувати наші зусилля, щоб просувати земельну реформу. Наша головна мета — мінімізувати корупційні ризики у сфері земельних відносин”, – прокоментував Міністр. 

Основне завдання Меморандуму – спільна робота НАЗК та уповноважених органів для обмеження корупційних ризиків. Зокрема: 

  • удосконалити процедуру сертифікації інженерів землевпорядників, зробити її більш зрозумілою та цифровізованою;
  • зробити прозорим ведення Державного земельного кадастру та діяльність державних кадастрових реєстраторів;
  • запровадити громадський контроль за використанням та охороною земель.

“Набагато більш продуктивно боротися не з наслідками корупційних проявів, а викорінювати причини і умови для корупції. Саме на це орієнтований Меморандум”,  – підкреслив Анатолій Мірошниченко, перший заступник Голови Держгеокадастру.

НАЗК продовжує розширювати мережу партнерств для спільних проектів та ініціатив разом із представниками органів влади, громадянського суспільства та закладами освіти.

Нагадаємо, що раніше НАЗК підписало меморандум з громадськими організаціями «Громадянська мережа «ОПОРА» та «Рух ЧЕСНО». 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

16 Серпня 2022
НАЗК та Міжнародна антикорупційна академія підписали меморандум про співпрацю для забезпечення навчання посадовців у рамках процесу відбудови
16 Серпня 2022
НАЗК провело антикорупційну експертизу проекту постанови КМУ про одержання земельних ділянок підприємствами, евакуйованими із зони бойових дій
16 Серпня 2022
НАЗК запрошує трьох народних депутатів для надання пояснень у зв’язку з виявленими ознаками недостовірного декларування
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр