НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

НАЗК склало список ганьби – список іноземців у менеджменті російських компаній

Посилання скопійовано
НАЗК склало список ганьби – список іноземців  у менеджменті російських компаній

З початку повномасштабної агресії рф проти України соціально відповідальний бізнес і його менеджмент почали висловлювати свою позицію щодо війни, залишати російський ринок і звільнятися з керівних посад у російському бізнесі. 

Проте досі у керівних органах низки російських державних і приватних компаній, що працюють у стратегічно важливих галузях для бюджету рф, посади зберігають багато іноземців і росіян з подвійним громадянством. Це бізнес у 23 галузях, який фактично фінансує війну, зокрема нафтогазовий сектор, банки, транспорт і логістика, роздрібна торгівля, машинобудування, багатогалузеві холдинги, електроенергетика, телекомунікації та зв’язок тощо.

Для пошуку таких посадовців і репутаційного удару на них НАЗК запустило проект «Список ганьби іноземців». На початок війни у російських компаніях працювало 350 іноземців із 46 держав, частина з яких на п’ятий місяць війни досі продовжують перебувати в складі керівних органів (СЕО, наглядові ради) 300 російських компаній. Це не остаточна кількість, адже аналітики НАЗК продовжують пошуки таких іноземців. 

Найбільше громадян було з таких країн: 

  • Велика Британія,
  • Франція, 
  • США, 
  • Німеччина, 
  • Австрія. 

«Мета цього списку – зменшити кількість іноземців (операційний менеджмент і наглядові ради) у керівних органах найбільших російських компаній. І головне – завдати репутаційного удару, аби вони залишили свої посади та не працювали на державу-агресора», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. За його словами, для цього НАЗК уже надіслало 167 попереджувальних листів, з них 86 листів на 15 головних офісів світових кадрових агентств і їх найбільших регіональних офісів у 14 державах, на інші місця роботи іноземців, професійні організації, спілки. 

Хто саме та чому потрапив до «списку ганьби»?

Менеджмент російських компаній ризикує незабаром потрапити під санкції. Включення до санкційних списків окремої категорії «Ключові керівники та члени правління російських/білоруських компаній і банків, незалежно від громадянства особи» передбачає Документ робочої групи # 3 «Дорожня карта індивідуальних санкцій»

Іноземці  працюють у провідних російських компаніях, зокрема у X5 Retail Group,  ПАТ «Магніт», ПАТ «НОВАТЕК», АТ «Сибірська Вугільна Енергетична Компанія», ПАТ «ФосАгро», ТОВ «Яндекс»  та інших. Так, досі у наглядовій раді найбільшого російського ритейлера X5 Retail Group працюють нідерландці Квінтен Пір і Френк Лоест.

Інший учасник «списку ганьби» – Філіпп Циммерман, генеральний директор ADEO (до складу якого входить Leroy Merlin) та голова наглядової ради ТОВ «Леруа Мерлен Схід». У топменеджменті цієї компанії працює ще четверо французів. 

У АТ «Поліметал», що є одним з лідерів з видобутку дорогоцінних металів у світі, у наглядовій раді та менеджменті працює семеро іноземців, четверо з яких призначені на посади у березні. 

Хто з іноземців вже подав у відставку у зв’язку з війною? 

Чимало осіб, що обіймали високі посади у російських компаніях, з  першого ж дня війни подали у відставку чи відмовилися  від співпраці з країною-агресором. Так, посаду в раді директорів ВАТ «Російські залізниці» залишив ексканцлер Австрії та колишній керівник австрійських залізниць Крістіан Керн. 

Зі складу наглядової ради ПАТ «Ощадбанк Росії» вийшов колишній прем’єр-міністр Фінляндії Еско Ахо. Цей орган корпоративного управління найбільшого російського фінансового інституту залишили також Надя Уеллс (Великобританія) та Наталі Брагінські-Муньє (США) У результаті в менеджменті не залишилося більше незалежних директорів-іноземців.

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер, друг путіна, під тиском пішов з посади голови ради директорів російської державної компанії «Роснафта», на якій перебував 15 років. Згодом свої посади залишили Карін Кнайсль і Маттіас Артур Варніг. Британець Роджер Маннінгс вийшов з наглядових рад «Лукойл», ПАТ «Гірничо-металургійна компанія «Норільський нікель» та ПАТ «Акціонерна фінансова корпорація «Система».

Нещодавно посади членів наглядової ради підсанкційної компанії «Трансмашхолдинг» залишили Лоран Мартінес і Мішель Гранже, які працюють у компанії Alstom у Франції.  

Інформацію про всіх іноземців у російських компаніях можна знайти на порталі «Війна & санкції» за посиланням: https://sanctions.nazk.gov.ua/shame/.

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

9 Серпня 2022
Повідомляйте про схеми обходу санкцій росіянами на порталі «Війна&Санкції»
9 Серпня 2022
Оголошено добір на 3 відкриті вакансії в НАЗК
6 Серпня 2022
ВІДЕО НАЗК разом з CEO Club провели перше обговорення уроків війни у форматі діалогу
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр