НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК виступило третьою стороною у справі, в якій суд визнав незаконним наказ «Енергоатому» про застосування дисциплінарного стягнення до викривача Олега Поліщука

Посилання скопійовано
НАЗК виступило третьою стороною у справі, в якій суд визнав незаконним наказ «Енергоатому» про застосування дисциплінарного стягнення до викривача Олега Поліщука

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує виступати третьою стороною у судових справах щодо захисту прав викривача корупції та колишнього Уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука.

Так, 23 березня у двох справах Шевченківський районний суд міста Києва прийняв рішення на користь викривача:

1. Суд визнав незаконним наказ т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна про застосування дисциплінарного стягнення щодо Олега Поліщука.

НАЗК як третя особа допомогло довести суду, що цей наказ суперечить закону, оскільки його ухваленню передувало незаконне службове розслідування та відсторонення Уповноваженого від посади.

Зокрема, рішення про відсторонення Олега Поліщука суперечило порядку проведення службового розслідування,  затвердженого Кабінетом Міністрів. Також безпідставне відсторонення Уповноваженого від посади зробило неможливим постійний контроль за дотриманням вимог Антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом».

2. Суд визнав незаконним закриття слідчим Національної поліції провадження про незаконне звільнення викривача за заявою Олега Поліщука.

Раніше Олег Поліщук як викривач звернувся до органів Національної поліції із заявою про незаконне звільнення викривача, що є кримінальним правопорушенням. Слідчий відкрив кримінальне провадження, однак, через тиждень закрив його, не провівши жодних необхідних слідчих дій.

Викривач звернувся зі скаргою до слідчого судді на незаконне закриття кримінального провадження.

НАЗК, реалізувавши своє право брати участь у судовому розгляді справ, провадження в яких відкрито за заявами викривачів, підтримало його скаргу та обґрунтувало незаконність звільнення Олега Поліщука.

Слідчий суддя скасував постанову про закриття кримінального провадження та зобов’язав слідчого провести необхідні слідчі дії.

«Такі рішення судів – важливий сигнал для всіх керівників державних установ, що їхні незаконні дії проти викривачів матимуть конкретні наслідки та не залишаться без уваги НАЗК. Я сподіваюся, що у викривачах керівники почнуть бачити надійних партнерів, які допомагають протидіяти корупції в їхній установі. Адже в ефективному запобіганні корупції мають бути зацікавлені всі: керівники державних органів, бізнес та громадяни», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Нагадаємо, що раніше НАЗК внесло приписи ДП «НАЕК «Енергоатом» та Кабінету Міністрів щодо усунення Закону України «Про запобігання корупції» у діяльності підприємства.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

30 Вересня 2022
«Антикорупційна стратегія може стати основною рамкою для запобігання корупційних ризиків під час відновлення України», – заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський
29 Вересня 2022
Проект постанови Уряду про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання за бюджетні кошти містить корупційні ризики, – експертиза НАЗК
28 Вересня 2022
«Реалізація Антикорупційної стратегії допоможе залучити значні інвестиції в Україну», – Олександр Новіков під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр