НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
10
1665
роз'яснень
надано
98
приписів
внесено
850
протоколів
складено
37
всього публічних викликів
щодо надання пояснень
Перевірка конфлікту інтересів

НАЗК виступило третьою стороною у справі, в якій суд визнав незаконним наказ «Енергоатому» про застосування дисциплінарного стягнення до викривача Олега Поліщука

Посилання скопійовано
НАЗК виступило третьою стороною у справі, в якій суд визнав незаконним наказ «Енергоатому» про застосування дисциплінарного стягнення до викривача Олега Поліщука

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує виступати третьою стороною у судових справах щодо захисту прав викривача корупції та колишнього Уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука.

Так, 23 березня у двох справах Шевченківський районний суд міста Києва прийняв рішення на користь викривача:

1. Суд визнав незаконним наказ т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна про застосування дисциплінарного стягнення щодо Олега Поліщука.

НАЗК як третя особа допомогло довести суду, що цей наказ суперечить закону, оскільки його ухваленню передувало незаконне службове розслідування та відсторонення Уповноваженого від посади.

Зокрема, рішення про відсторонення Олега Поліщука суперечило порядку проведення службового розслідування,  затвердженого Кабінетом Міністрів. Також безпідставне відсторонення Уповноваженого від посади зробило неможливим постійний контроль за дотриманням вимог Антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом».

2. Суд визнав незаконним закриття слідчим Національної поліції провадження про незаконне звільнення викривача за заявою Олега Поліщука.

Раніше Олег Поліщук як викривач звернувся до органів Національної поліції із заявою про незаконне звільнення викривача, що є кримінальним правопорушенням. Слідчий відкрив кримінальне провадження, однак, через тиждень закрив його, не провівши жодних необхідних слідчих дій.

Викривач звернувся зі скаргою до слідчого судді на незаконне закриття кримінального провадження.

НАЗК, реалізувавши своє право брати участь у судовому розгляді справ, провадження в яких відкрито за заявами викривачів, підтримало його скаргу та обґрунтувало незаконність звільнення Олега Поліщука.

Слідчий суддя скасував постанову про закриття кримінального провадження та зобов’язав слідчого провести необхідні слідчі дії.

«Такі рішення судів – важливий сигнал для всіх керівників державних установ, що їхні незаконні дії проти викривачів матимуть конкретні наслідки та не залишаться без уваги НАЗК. Я сподіваюся, що у викривачах керівники почнуть бачити надійних партнерів, які допомагають протидіяти корупції в їхній установі. Адже в ефективному запобіганні корупції мають бути зацікавлені всі: керівники державних органів, бізнес та громадяни», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Нагадаємо, що раніше НАЗК внесло приписи ДП «НАЕК «Енергоатом» та Кабінету Міністрів щодо усунення Закону України «Про запобігання корупції» у діяльності підприємства.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

23 Вересня 2021
Тепер отримати роз’яснення про наявність чи відсутність конфлікту інтересів при спільній роботі близьких осіб можна по телефону
21 Вересня 2021
НАЗК направило до суду 49 адмінпротоколів за тиждень
21 Вересня 2021
Антикорупційна стратегія – це фактично план того, як зробити Україну європейською державою – Голова НАЗК
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр