НАЗК за результатами аналізу фінансових звітів президентської виборчої кампанії склало 128 адмінпротоколів

За результатами аналізу фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів  кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року Національне агентство з питань запобігання корупції склало 128 протоколів про адміністративне правопорушення.

Протоколи складено за статтями  212-21, 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення:  виявлені факти  порушення  порядку надання внеску до виборчого фонду кандидата або ж отримання такого внеску та порядку  подання  фінансових звітів  виборчих фондів.     

Національне агентство звертає увагу, що інформація про складені протоколи про адміністративне правопорушення не є остаточною,  оскільки процес складання та направлення протоколів  до суду триває.

Нагадаємо, що фінансові звіти, що подавалися розпорядниками рахунків виборчих фондів кандидатів, перевірялися на відповідність порядку подання і повноту заповнення, відповідність звітних даних інформації, отриманій від банків, на дотримання обмежень у здійсненні внесків, зокрема щодо наявності податкового боргу в суб’єкта, який здійснює внесок (відповідно до ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», ст. 43 ЗУ «Про вибори Президента України»).

Раніше Національне агентство  передало до Національної поліції матеріали щодо можливих ознак кримінального правопорушення стосовно 12 розпорядників накопичувальних рахунків виборчих фондів кандидатів на пост Президента України (за фактами виявлених порушень у здійсненні  добровільних внесків до виборчого фонду кандидатів та дій розпорядників фондів, які не відмовилися від внесків осіб, які не мали права здійснювати такі внески, та протягом трьох днів не перерахували такі внески до державного бюджету).