НАЗК запропонувало спростити фінансову звітність політичних партій

17 лютого в приміщенні Національного агентства було презентовано представникам політичних сил проєкт оновленої форми Звіту політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Цей документ є першим кроком до впровадження електронного звітування для політичних партій та для підвищення ефективності громадського моніторингу, прозорості фінансування партій та ефективності контролю у цій сфері.

Як зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков: «Ми хочемо, щоб подання звіту до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій було зручним та простим, як для політичних партій, так і громадського контролю».

Серед головних новацій документа – скорочена форма Звіту, що дозволить уникати нагромадження інформації однакового змісту.

За словами керівника Департаменту з питань запобігання політичній корупції Ганни Чорнуцької, перспективним напрямом роботи Національного агентства є запровадження спрощених та зрозумілих вимог до звітування про діяльність партій. Крім того, нові методи та підходи до проведення перевірок звітів партій та оперативне надання роз’яснень зміцнить взаємодію Національного агентства з політичними партіями.

Нова форма Звіту політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру має бути затверджена до 16 квітня, а Єдиний державний реєстр звітності політичних партій запущено в роботу до 16 липня 2020 року.