НАЗК: Зміни в програмному інтерфейсі Реєстру декларацій дозволили підвищити ефективність використання документів

На виконання вимог статті 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Національне агентство з питань запобігання корупції додало до відкритого програмного інтерфейсу (АРІ) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,  унікальні ідентифікатори суб’єктів декларування до усіх документів у форматі JSON (поле «user_declarant_id»).

Зміни дозволили вирішити проблему визначення користувачами АРІ належності документів суб’єктам декларування з однаковими ПІБ або у разі зміни ПІБ суб’єктом декларування.

Законом України від 02.10.2019 № 140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено зміни в частині інформації, яка подається до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На виконання змін до законодавства Національне агентство запровадило нові форми декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування. Звертаємо увагу, що версія поданого документа зазначена у полі «schema_version» усіх документів у форматі JSON.

Також Національне агентство на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 опублікувало відкриті дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у машинозчитуваному форматі JSON на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за посиланням.