НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НСЗУ запроваджує вдалі практики в антикорупційній роботі, – НАЗК

Посилання скопійовано
НСЗУ запроваджує вдалі практики в антикорупційній роботі, – НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірило організацію роботи із запобігання і виявлення корупції в Національній службі здоров’я України (НСЗУ).

Під час перевірки НАЗК виокремило вдалі практики рішень та підходів НСЗУ:

  1. Запроваджено конфіденційне опитування працівників НСЗУ для оцінки якості роботи уповноваженого підрозділу та знань антикорупційного законодавства працівниками служби.
  2. Створення реєстрів уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання корупції в медичних закладах та органах влади, які є засновниками закладів охорони здоров’я. Надалі, на підставі цієї інформації, планується створити мапу підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання корупції відповідних медичних закладів та органів місцевого самоврядування.
  3. Працівників заохочують повідомляти інформацію, яка може попереджувати вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

Також під час перевірки НАЗК встановило незначні порушення вимог законодавства про запобігання корупції:

  1. Не створені всі передбачені законом внутрішні та регулярні канали повідомлення про можливі факти корупційних порушень.
  2. Внутрішні процедури й механізми прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних порушень не відповідають вимогам чинного законодавства.
  3. Не проведена спеціальна перевірка однієї особи, яка претендувала на посаду, що передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища.
  4. Спеціальну перевірку 27 осіб проведено не в повному обсязі: НСЗУ не запитала в Міністерства юстиції України інформацію щодо заборони цими особами займати відповідні посади (передбачені положеннями Закону України «Про очищення влади»). Пізніше НСЗУ ухвалила рішення про призначення цих осіб на посади.

За результатами проведеної планової перевірки НАЗК внесло керівнику НСЗУ Андрію Віленському припис про усунення порушень та проведення службового розслідування.

НАЗК рекомендувало привести у відповідність до законодавства внутрішні процедури та механізми приймання та розгляду повідомлень про можливі корупційні порушення, а також забезпечити дотримання вимог з оцінювання корупційних ризиків у діяльності НСЗУ.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Грудня 2022
Як обрати доброчесного працівника в компанію: НАЗК презентувало нові методичні рекомендації для бізнесу
30 Листопада 2022
АНОНС Як наймати працівників у бізнесі, щоб мінімізувати корупційні ризики: НАЗК спільно з партнерами презентують нові методичні рекомендації
30 Листопада 2022
Як зменшити рівень корупції в містобудуванні та земельній сфері: пропозиції ДАП
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр