Європейська Комісія опублікувала щорічний звіт щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. У звіті відзначено, що після перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у 2020 році спостерігався прогрес у його роботі.
«Після перезавантаження НАЗК досягло прогресу у своїй роботі. Для того, щоби система електронного декларування була ефективною, Агентство повинно забезпечувати перевірку щорічних декларацій про доходи та майно посадовців. НАЗК було надано доступ до всіх відповідних реєстрів та баз даних. До НАЗК надійшло понад 900 000 декларацій до кінця травня, коли був останній термін для подання декларації у 2020 році. Агентство знаходилось у процесі створення системи моніторингу фінансування політичних партій», — вказано у звіті.
Також у Єврокомісії зазначили, що можливості для подальшого розвитку НАЗК були поставлені під питання рішенням Конституційного Суду України.
«Однак, 27 жовтня Конституційний Суд України визнав положення антикорупційного законодавства в Україні, що стосуються системи електронного декларування посадовців та політиків, а також основних повноважень НАЗК, неконституційними. Після Рішення КСУ Кабінет Міністрів 29 жовтня видав розпорядження відновити деякі повноваження НАЗК», — підкреслили у Єврокомісії.
У публікації також відмітили розроблення НАЗК Антикорупційної стратегії, яку Верховна Рада України має розглянути в другому читанні.
«У червні НАЗК почало процес розроблення нової Антикорупційної стратегії для України на 2020–2024 роки, для реалізації якої надалі буде створено державну програму; ця стратегія була затверджена Кабінетом Міністрів у вересні та направлена на розгляд до Парламенту», — вказується у звіті.
Повний текст звіту англійською мовою можливо знайти за посиланням.