Порушення термінів декларування: НАЗК склало протоколи стосовно суддів, директора держпідприємства та депутата Київради

Національне агентство направило до суду адмінпротоколи стосовно 8-ми суб’єктів декларування за несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, що виникли у зв’язку з отриманням доходів та придбанням майна.

Так, складено 3 протоколи стосовно голови Апеляційного суду Житомирської області Юрія Жизнєвського. Встановлено, що суддя несвоєчасно подав до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни у майновому стані після купівлі автомобіля Toyota Land Cruiser 2018 року випуску вартістю 2,6 млн грн, а також після отримання доходів у вигляді кредитів у розмірі 1,3 млн грн на придбання автомобіля та 155,5 тис. грн для оплати його страхування.

Несвоєчасно подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані й депутат Київської міської ради Олена Антонова, придбавши цінні папери загальною вартістю понад 2 млн гривень. Директор державного підприємства «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці» Петро Кливець, отримавши дохід в сумі  156,3 тис. грн, не подаввідповідне повідомлення взагалі.

Складено протоколи стосовно посадовців Рахункової палати Геннадія Шаха, який не повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані після отримання заробітної плати в розмірі 92,6 тис. грн, та Лариси Вітковської, яка після отримання 88,7 тис. грн заробітної плати подала таке повідомлення несвоєчасно.

Також з порушенням 10-денного терміну повідомив про суттєві зміни у майновому стані начальник територіального управління Рахункової палати у м. Львові Володимир Піхоцький, отримавши заробітну плату в розмірі 91 тис.  гривень.

Крім того, складено протоколи стосовно Олександра Князюка, який, будучи суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2017 рік, та стосовно колишньої посадової особи МВС Лілії Довженко за порушення терміну подання декларації перед звільненням.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.