Державна антикорупційна програма передбачає низку заходів, покликаних допомогти бізнесу, створивши умови для ефективного державного регулювання економіки. Це включає в себе: зменшення регуляторного навантаження на бізнес, впровадження ризик-орієнтованої системи державного нагляду (контролю) та скасування зайвої звітності.
На цьому наголосив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час зустрічі з представниками бізнесу в межах робочої поїздки до Чернівців.
«НАЗК виступає надійним партнером у розвитку культури етичного та доброчесного бізнесу. Агентство націлене на створення зрозумілих та передбачуваних процедур у сфері комплаєнсу, а також на доброчесне та прозоре функціонування бізнес-середовища в Україні», — зазначив очільник НАЗК.
Зі свого боку, керівник управління формування політики доброчесності у приватній сфері НАЗК Юрій Сверба підкреслив, що дієвий антикорупційний комплаєнс у компаніях надає великі переваги для ведення бізнесу, зокрема, інвестиційної привабливості компанії. Він заявив про готовність НАЗК підтримувати бізнес, надаючи методологічну допомогу та розробляючи антикорупційні стандарти для приватного сектору.
Олександр Новіков додав, що НАЗК впевнене у тому, що ефективна модель управління здатна знищити можливості для виникнення корупції. Агентство вже розробило посібник для керівника з розбудови доброчесної організації, який буде корисним не тільки представникам державного сектору, але й підприємцям.
«У посібнику чітко та покрокова розписано, що має зробити керівник для побудови ефективної та доброчесної організації без корупції. Це включає в себе визначення місії та цінностей організації, цілей - зокрема, через впровадження методології ОКР. Ми в Агентстві використовуємо цю методологію і вона вже довела свою ефективність», — підкреслив Голова НАЗК.
Посібник можна скачати тут.