НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції

03.06.2021
«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції

3 червня 2021 року Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков виступив із промовою на Спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН проти корупції, яка відбувається в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, США.

Головна мета Спеціальної сесії — схвалення Політичної декларації, яка підтверджує наміри країн виконувати Конвенцію ООН проти корупції та розбудовувати міжнародне співробітництво за цим напрямом.

«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами. Боротьбу за демократичні цінності, за стале демократичне майбутнє», — зазначив Олександр Новіков протягом виступу.

Він підкреслив, що головними засобами, які Україна використовує в запобіганні та протидії корупції, сьогодні є цифрові інструменти, сильні антикорупційні інститути та якісне законодавство.

Олександр Новіков також запропонував ООН розширити діалог щодо антикорупційних диджитал-інструментів, які сьогодні демонструють свою беззаперечну ефективність.

«Щоб якнайкраще використати весь наш антикорупційний арсенал, ми пропонуємо активізувати міжнародне співробітництво за напрямом розроблення антикорупційних ІТ-рішень. Українські антикорупційні цифрові інструменти вже отримали глобальне визнання. Отже, ми прагнемо поділитися цією практикою з нашими міжнародними партнерами», — додав Голова НАЗК. 

Також у зв’язку з тим, що сьогодні Верховна Рада України ухвалила законопроекти 4651 та 5309, Голова НАЗК наголосив на необхідності забезпечити стале функціонування цих засобів та убезпечити антикорупційні органи від постійних атак.

З повним текстом промови Голови НАЗК можна ознайомитися нижче.

 

 

Пане Президенте, шановні пані та панове.

Для мене честь представляти Україну на Спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН проти корупції.

Україна вітає прийняття політичної декларації, яка підтверджує наше спільне зобов’язання щодо ефективного запобігання та протидії корупції. Адже корупція є міжнаціональним явищем, яке, як і пандемія COVID-19, впливає на економіку та добробут наших країн, суттєво підриває розвиток та безпеку у всьому світі.

І сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами. Боротьбу за демократичні цінності, за стале демократичне майбутнє.

Джерелами цих воєн є особливості нашого радянського минулого. Тому в обох випадках ми можемо перемогти лише за допомогою сучасної та прогресивної зброї.

Поміж цієї зброї ми бачимо передові цифрові інструменти, сильні антикорупційні інститути та якісне законодавство. 

Що стосується цифрових інструментів, то за останні 7 років Україна стала одним зі світових лідерів у розробці антикорупційних ІТ-рішень.

Ми переосмислили систему державних закупівель, запровадивши електронну систему Prozorro. Сьогодні українці можуть бачити інформацію про кожен товар, який закуповує уряд. Завдяки цій інноваційній та неупередженій системі за останні п’ять років Prozorro дала можливість заощадити понад 6 млрд доларів, що раніше живило корупцію.

Оскільки неможливо підкупити комп’ютер, Міністерство цифрової трансформації України впроваджує нові технології трансформації адміністративних послуг. Ставши першою державою світу, яка впровадила цифровий паспорт, що має таку ж юридичну силу, як і паперовий, за три роки ми плануємо зробити 100 % публічних послуг доступними в Інтернеті, що значно зменшить можливості розповсюдження корупції.

Водночас Україна є першою країною, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників, розробляючи найдосконалішу систему розкриття інформації про фінансові результати.

На сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції, яке я очолюю, має найбільшу систему великих даних про активи публічних службовців, якою є Реєстр електронних декларацій. Реєстр відкритий для всіх громадян, і щороку посадовці подають до нього понад 800 тис. електронних декларацій.

До того ж усі декларації публічних службовців перевіряються автоматично за допомогою спеціальної системи контролю. Ця ІТ-система автоматично порівнює дані в деклараціях з інформацією в 14 інших державних реєстрах. За таких умов посадовець не може зазначити неправдивих даних у декларації без того, щоб це не помітило НАЗК.

Розроблення цих інструментів не було б можливим без широкої технічної та експертної підтримки Програми розвитку ООН, яка залишається нашим надійним партнером.

Збереження та забезпечення належного функціонування цих та інших механізмів запобігання корупції залишається одним із ключових пріоритетів нашого Агентства.

Разом з іншими антикорупційними органами НАЗК представляє ефективну систему.

Незважаючи на постійні напади, подібні до того, що ми зазнали від нашого Конституційного Суду минулого року, українські антикорупційні органи продовжують діяти доброчесно та працювати на результат.

Завдяки роботі Національного антикорупційного бюро Україна вперше в історії побачила затримання високопосадовців. Серед них — народні депутати, судді, керівники державних підприємств та Голова Державної фіскальної служби.

НАБУ активізувало міжнародне співробітництво України, проводячи успішні спільні антикорупційні операції разом із колегами з Польщі та США.

Від нового Антикорупційного суду, заснованого менш ніж два роки тому, ми очікуємо, що покажемо гідне покарання для цих чиновників найближчим часом.

Одночасно ми продовжуємо вдосконалювати наше антикорупційне законодавство та практики, суворо дотримуючись Конвенції ООН проти корупції.

Минулого року наше Агентство залучило понад 100 стейкхолдерів до розроблення Антикорупційної стратегії. Поміж цих зацікавлених сторін — представники громадянського суспільства, міжнародні організації та бізнес. Після прийняття Стратегії парламентом вона буде суттєво сприяти потенціалу України. Стратегія забезпечить чіткі орієнтири для судової реформи, реформи правоохоронних органів, покращення умов для ведення бізнесу та знищення корупції в оборонному секторі.

Нарешті, щоб якнайкраще використати весь наш антикорупційний арсенал, ми пропонуємо активізувати міжнародне співробітництво за напрямом розроблення антикорупційних ІТ-рішень. Українські антикорупційні цифрові інструменти вже отримали глобальне визнання. Отже, ми прагнемо поділитися цією практикою з нашими міжнародними партнерами.

Щоб це відбулося, Україна залишається відкритою для більш широкої дискусії щодо передового досвіду цифрової боротьби з корупцією як в ООН, так і на регіональному рівні.

Сьогодні Україна протидіє двом триваючим війнам, включаючи зовнішню агресію. Отже, моя країна особливо цінує міжнародну підтримку та співпрацю, спрямовану на відновлення порядку, заснованого на правилах, та досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Дякую!

«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції
«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції
«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції
«Сьогодні ми маємо не одну, а дві війни в Україні. Поряд із загрозою з боку російських військ Україна веде активну боротьбу з корупціонерами», — Голова НАЗК під час Спецсесії ООН проти корупції

Останні новини

14.05.2025
11:28
Конфлікт інтересів: кримінальні провадження за матеріалами НАЗК, обґрунтовані висновки і протоколи
13.05.2025
17:29
Як отримати інформацію з Реєстру порушників
09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
01.05.2025
17:51
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Національного агентства з питань запобігання корупції «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 січня 2019 року № 43»
11:23
Недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн: повні перевірки декларацій ексголовного податківця Тернопільщини
30.04.2025
12:15
НАЗК та антикорупційні установи країн Балтії обговорили питання співпраці в протидії корупції та зміцненні національної безпеки
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua