НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сумнозвісний ексчиновник Міноборони потрапив до реєстру корупціонерів у результаті припису НАЗК

03.05.2023
Сумнозвісний ексчиновник Міноборони потрапив до реєстру корупціонерів у результаті припису НАЗК

НАЗК внесло до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, так званий «реєстр корупціонерів», колишнього керівника Департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Богдана Хмельницького.

Це той самий Богдан Хмельницький, який підписав від Міністерства оборони контракт із ТОВ «Актив компані» на постачання до армії «золотих яєць» по 17 гривень за штуку.

Підставою для внесення Богдана Хмельницького до реєстру корупціонерів стало виконання Міністерством оборони внесеного у січні 2023 року припису НАЗК, за результатами якого посадовця притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Це відбулось у зв’язку із ненаданням цим посадовцем на запит НАЗК копії звіту аудиту процесу закупівель у очолюваному ним Департаменті – ще до початку гучного скандалу із завищеними закупівельними цінами під час забезпечення харчуванням військовослужбовців ЗСУ.

У березні 2023 року Солом’янський районний суд міста Києва дослідив факт неправомірних дій посадовця та притягнув його до адміністративної відповідальності, чим підтвердив неправомірність дій Богдана Хмельницького, який зазначенням неправдивої інформації в офіційних документах перешкоджав НАЗК у здійсненні перевірок.

«Стратегічна важливість рішень суду та Міноборони щодо притягнення Богдана Хмельницького до адміністративної та дисциплінарної відповідальності полягає не у розмірі штрафу чи суворості застосованого дисциплінарного стягнення, а у констатації факту, що перешкоджання законній діяльності Національного агентства є пов’язаним з корупцією правопорушенням, а особи, які надалі вчинятимуть такі дії – неодмінно будуть покарані із внесенням до реєстру корупціонерів», – зазначив заступник Голови Національного агентства Андрій Вишневський.

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року під час проведення перевірки організації роботи з питань запобігання корупції у Міністерстві оборони НАЗК витребувало матеріали та аудиторський звіт процесу закупівель товарів, робіт та послуг в умовах воєнного стану, який проводився в очолюваному на той момент Богданом Хмельницьким Департаменті.

Богдан Хмельницький, який відповідав за проведення закупівель та достеменно знав про наявні порушення законодавства, надіслав до НАЗК листа, в якому заявив про неможливість надання звіту нібито через його відсутність. Проте НАЗК встановило факт його ознайомлення під підпис із цим звітом задовго до того, як він надав недостовірну інформацію НАЗК, у зв’язку з чим був складений протокол про вчинення пов’язаного з корупцією правопорушення. 

Одночасно із складенням протоколу НАЗК надіслало до Міноборони вимогу щодо усунення Богдана Хмельницького від посади та внесло 23 січня 2023 року Міністру оборони України припис про встановлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог Закону та проведення службового розслідування.

Про виконання цього припису та накладення на Богдана Хмельницького дисциплінарного стягнення за порушення вимог антикорупційного законодавства Міноборони поінформувало НАЗК, надіславши копію відповідного наказу.

Сумнозвісний ексчиновник Міноборони потрапив до реєстру корупціонерів у результаті припису НАЗК
Сумнозвісний ексчиновник Міноборони потрапив до реєстру корупціонерів у результаті припису НАЗК

Останні новини

14.05.2025
11:28
Конфлікт інтересів: кримінальні провадження за матеріалами НАЗК, обґрунтовані висновки і протоколи
13.05.2025
17:29
Як отримати інформацію з Реєстру порушників
09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
01.05.2025
17:51
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Національного агентства з питань запобігання корупції «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 січня 2019 року № 43»
11:23
Недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн: повні перевірки декларацій ексголовного податківця Тернопільщини
30.04.2025
12:15
НАЗК та антикорупційні установи країн Балтії обговорили питання співпраці в протидії корупції та зміцненні національної безпеки
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua