НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
2189
роз'яснень
надано
135
приписів
внесено
1188
протоколів
складено
60
всього публічних викликів
щодо надання пояснень
Перевірка конфлікту інтересів

Топ-10 корисних публікацій для декларантів

Посилання скопійовано
Топ-10 корисних публікацій для декларантів

До кінця кампанії декларування залишився лише один тиждень. Якщо ви ще не встигли подати декларацію, ми підготували для вас підбірку матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), які допоможуть вам знайти відповіді на найпоширеніші питання.

1. Де знайти інформацію потрібну для заповнення декларації онлайн?

Інформацію, яка вам стане в нагоді під час заповнення декларації, здебільшого можна знайти у відкритому доступі в електронних державних реєстрах та порталах.

Про перелік таких вебсайтів можна дізнатися за посиланням: https://bit.ly/3f44gwD.

2. Які оновлення з’явилися в роз’ясненнях від НАЗК у 2021 році?

3 лютого 2021 року НАЗК затвердило та опублікувало оновлені Роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства.

НАЗК максимально врахувало інтереси декларантів та додало відповіді на питання, які часто надходили до Агентства за минулий рік.

Для того, щоби полегшити процес декларування, ми підготували для вас повний перелік оновлень, які з’явилися в Роз’ясненнях, за розділами: https://bit.ly/315OPM9.

3. Технічні поради для роботи з Реєстром декларацій

Після оновлення Реєстру декларацій до особистого кабінету декларанта додалося багато зручних функцій. Зокрема, тепер під час роботи з чернеткою всі персональні дані зберігаються та доступні для продовження роботи з документом у разі використання іншого браузера, комп’ютера або кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Також, щоби коректно користуватися всіма новими функціями, перед початком роботи з Реєстром декларацій радимо дотримуватися таких порад: https://bit.ly/3tIxPrx.

4. Що робити, якщо ви помилилися заповнюючи декларацію, а термін на подання виправленої декларації вже минув?

НАЗК суттєво змінило підходи до перевірки декларацій, адже для нас важливо виявляти реальні порушення, а не «одруки» декларантів.

Тому, навіть якщо ви помилилися в декларації, але її повна перевірка ще не розпочата, у деяких випадках НАЗК надає можливість виправити невірні дані навіть якщо термін на подачу виправленої декларації вже сплив. Як це зробити можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/390I7LO.

5. Куди можна звернутися, щоб отримати роз’яснення щодо правильного заповнення декларації?

НАЗК піклується про те, щоб антикорупційні процеси були ефективними, зручними та не обтяжливими для доброчесних публічних службовців.

Саме тому НАЗК забезпечує роботу спеціальних сервісів та інструментів, які допоможуть вам швидко заповнити декларацію. З їхнім переліком можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3scDiXg.

6. Як правильно надіслати лист до технічної підтримки НАЗК, щоб отримати відповідь якнайшвидше?

Якщо у вас виникли технічні проблеми під час роботи з Реєстром декларацій, ви можете звернутися до технічної допомоги за електронною адресою support@nazk.gov.ua або завдяки спеціальній формі. Проте під час оформлення листа потрібно дотримуватися кількох простих правил.

Про те, як оформити звернення, щоби швидко отримати відповідь на ваше питання, читайте за посиланням: https://bit.ly/3cOp3kU.

7. Як правильно зазначити інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання декларанта?

Під час заповнення декларації важливо пам’ятати, що вам необхідно зазначити як об’єкти, у яких ви та члени вашої сім’ї зареєстровані, так і нерухомість, у якій ви або члени сім’ї фактично проживали у звітний період. Як це правильно зробити читайте в матеріалі за посиланням: https://bit.ly/393E0Pb.

8. Як правильно декларувати банківські рахунки?

У 2021 році всі суб’єкти декларування обов’язково мають вказати свої банківські рахунки та рахунки членів сім’ї. Як правильно внести інформацію цю інформацію розповідаємо в публікації за посиланням: https://bit.ly/2QuUbi4.

9. Об’єкти нерухомості та як їх декларувати?

Як правильно зазначити вартість об’єкта нерухомості? Як встановити дату набуття права на нього? Як зазначити вартість об’єкта нерухомості, який ви орендуєте? Під час заповнення розділу «Об’єкти нерухомості» в Реєстрі декларацій може виникнути чимало запитань, які, на перший погляд, здаються незрозумілими та складними.

Офіс розбудови доброчесності при НАЗК допоможе розібратися в особливостях електронного декларування-2021, щоби цей процес був для вас легким і зручним. Прочитати цю публікацію можна за посиланням: https://bit.ly/3cV3dfF.

10. Родинні зв’язки: як правильно задекларувати членів сім’ї?

Членом сім’ї суб’єкта декларування може бути не лише чоловік/дружина, але й будь-які особи, які станом на останній день звітного періоду або сукупно впродовж не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації: спільно проживали; були пов’язані спільним побутом; мали взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживали із суб’єктом декларування, але не перебували в шлюбі.

Як правильно визначити членів сім’ї та яку інформацію про них потрібно вказати в декларації можна прочитати на сторінці Офісу розбудови доброчесності за посиланням: https://prosvita.nazk.gov.ua/blog/488–2.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

24 Травня 2022
НАЗК пропонує додати до санкційних списків ще майже 900 осіб та компаній з росії. Поміж кандидатів – родичі олігарха Абрамовича та Пошта росії
23 Травня 2022
НАЗК оголошує реєстрацію на навчання для антикорупційних уповноважених юридичних осіб
20 Травня 2022
Прозорість у вищій освіті: як забезпечується доброчесність в одному з найвідоміших технічних університетів країни — КПІ ім. Ігоря Сікорського
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр