НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
11
383
протоколів
складено
221
обгрунтованих
висновків скасовано
3118
направлено матеріалів
до Нацполіції
27 тис.
проведених
спецперевірок
Своєчасності подання декларацій та спецперевірки

Топ-3 сфери регулювання нормативно-правових актів, які були предметом антикорупційної експертизи НАЗК

Посилання скопійовано
Топ-3 сфери регулювання нормативно-правових актів, які були предметом антикорупційної експертизи НАЗК

Цього року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) промоніторило близько 3 тис. проектів актів винесених на розгляд Кабінету Міністрів України та Верховної Ради.

Найважливішими сферами дії актів, щодо яких НАЗК робило антикорупційну експертизу були корпоративне управління на державних підприємствах, оборонні і публічні закупівлі.

  • Корпоративне управління на державних підприємствах: у нормативно-правових актах часто намагалися внести норми, які могли сприяти призначенню «потрібних» людей на посади топ-менеджменту. Наприклад, під час проведення трьох антикорупційних експертиз НАЗК знайшло спроби відмінити конкурс на керівників державних підприємств та обмежити повноваження наглядової ради.
  • Оборонні закупівлі: на вимогу нового Закону «Про оборонні закупівлі» було напрацьовано кілька проектів актів, які мали врегулювати порядок формування обсягів та особливостей закупівель для оборони. Під час аналізу цих документів НАЗК виявило, що вони могли дати поштовх новим корупційним схемам. Зокрема в актах не прописали весь перелік випадків, які можуть стати причиною перегляду початкової ціни. Це можна використати для того, щоб отримати незаконний прибуток. Наприклад, штучно знижуючи ціну задля вигоди підрядника, отримуючи при цьому хабарі. 

Також в актах не було визначено яким чином будуть вносити учасників відбору та виконавців державних контрактів до спеціального реєстру. Це могло обмежити відкритість (прозорість) інформації про компанії, які є виконавцями контрактів для оборони.

  • Публічні закупівлі: завдяки реформі в закупівельній сфері та системі ProZorro Україна отримала одну із найкращих практик прозорості публічних закупівель у світі. Проте низка нормативно-правових актів, які НАЗК проаналізувало під час антикорупційної експертизи, могли вивести окремі процедури з-під дії Закону. 

Зокрема, у проекті, який мав вносити зміни до Закону «Про публічні закупівлі», хотіли без системи ProZorro всі закупівлі вартістю до 25 тисяч гривень. Також у одному із проектів намагалися внести норму, яка мала б скасувати обов’язкове проведення спрощених закупівель. 

Ознайомитися з результатами антикорупційних експертиз можна на сайті НАЗК у розділі «Моніторинг діяльності»: https://bit.ly/3uffNic.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Грудня 2021
НАЗК направило до суду 23 адмінпротоколи за тиждень
3 Грудня 2021
У законопроекті про забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей наявні корупційні ризики — антикорупційна експертиза НАЗК
3 Грудня 2021
На наступному тижні НАЗК запрошує 13 осіб для надання пояснень
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр