На першому місцірейтингу, складеного прес-службою Національного агентства з питань запобігання корупції, обґрунтований висновок за результатами перевірки декларації за 2016 рік, поданої головним спеціалістом-економістом Головного управління статистикиу Київській області Наталією Винничук. Національне агентство встановило декларування недостовірних відомостей на загальну суму понад 4 млн 174 тис. грн.
Друге місце у рейтингу дісталося обґрунтованим висновкам за декларування завідомо недостовірних відомостей, складеним стосовно судді Апеляційного суду Донецької області БорисаПоловінкіна. За результатами перевірки декларацій, поданих посадовцем за 2015та 2016 роки, встановлено недостовірні відомості на суму понад 2 млн 95 тис.грн.
На третьому місці обґрунтований висновок за декларування завідомо недостовірних відомостей, складений стосовно Голови Державного агентства резерву України Вадима Мосійчука. За результатами перевірки декларації, поданої посадовцем за 2016рік, встановлено недостовірні відомості на суму понад 1 млн 87 тис. грн.
Четверте, п’яте та шостемісця займають адмінпротоколи, складені за вчинення дій чи прийняття рішень вумовах реального конфлікту інтересів народними депутатами України Бориславом Розенблатом, Олександром Вілкулом та ВадимомКривохатьком відповідно.
Загалом у березні 2019 року НАЗК зафіксувало 248 порушень антикорупційного законодавства.
Зазначаємо, що затвердження обґрунтованого висновку, направлення його до правоохоронних органів, а також складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування або провадження у справі про адмінправопорушення у судовому порядку відповідно.
