НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Цифрові рішення для держконтролю за політичним фінансуванням: фахівці НАЗК презентували український досвід у Празі

Посилання скопійовано
Цифрові рішення для держконтролю за політичним фінансуванням: фахівці НАЗК презентували український досвід у Празі

Представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), зокрема, фахівці Департаменту запобігання політичній корупції та Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації НАЗК, взяли участь у семінарі «Цифрові рішення для державного контролю за політичним фінансуванням». Захід відбувся 26-28 вересня у Празі (Чеська Республіка).

Участь у семінарі взяли представники органів контролю з Північної Македонії, Грузії, Молдови, Боснії і Герцеговини, Хорватії, Чорногорії, Косово (не визнано Україною), Вірменії, України та Албанії.

Упродовж трьох днів представники 10 державних органів  країн Центральної та Східної Європи ознайомилися з міжнародним досвідом використання цифрових інструментів для ефективного контролю за політичним фінансуванням, перевагами електронного звітування, поділилися власним досвідом використання сучасних цифрових інструментів. Зокрема, обговорювалися питання: які  цифрові інструменти використовуються для контролю за політичним фінансуванням; які переваги та недоліки різних систем  електронного звітування.

Під час семінару представники НАЗК розповіли про запровадження Єдиного державного реєстру звітів політичних партій POLITDATA і автоматизовану перевірку фінансових звітів політичних партій.

«Вдосконалення цифрових інструментів відкриває нові можливості для підвищення прозорості й ефективного контролю за фінансуванням політичних партій і виборчих кампаній. НАЗК продовжує працювати над удосконаленням реєстру POLІTDATA, який ввели в промислову експлуатацію в 2021 році. Крім того, планується, що фінансові звіти політичних партій та кандидатів під час виборів будуть доступними для ознайомлення кожному українцю через портал POLITDATA», – зазначила керівниця Департаменту запобігання політичній корупції Ганна Чорнуцька.

Також для представників НАЗК було організовано тренінг щодо виявлення та правозастосування (TIDE), який мав на меті посилити спроможність Національного агентства виявляти порушення й застосовувати санкції за порушення норм політичного фінансування, з урахуванням особливостей державного контролю за політичним фінансуванням під час воєнного стану та після війни.

Заходи організовано Регіональним представництвом IFES в Європі та IFES Україна за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Січня 2023
НАЗК 2.0. Санкційна політика-2022: участь у створенні санкційних планів, портал “Війна і санкції”, активи росіян та пошук іноземців у російських компаніях
26 Січня 2023
НАЗК та Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти об’єднали зусилля задля зменшення корупції у вишах
26 Січня 2023
Державна антикорупційна програма, що відповідає на вимоги суспільства та наближає членство України в ЄС та НАТО, готова до затвердження Кабміном
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр