У липні 2019 року НАЗК зафіксувало 262 порушення законодавства у сфері запобігання корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції у липні 2019 року виявило ознаки 262 порушень законодавства у сфері запобігання корупції.

Так, уповноваженими особами Національного агентства складено та направлено до суду 206 протоколів про адміністративні правопорушення.

З них: 142 адмінпротоколи за недотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, 2 адмінпротоколи – щодо порушення обмежень стосовно сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, 2 адмінпротоколи – щодо порушення обмежень стосовно одержання подарунків, 1 амінпротокол – щодо незаконного використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень, та 7 адмінпротоколів – щодо невиконання законних вимог Національного агентства.

За порушення термінів подання декларацій складено 11 адмінпротоколів, за несвоєчасне подання або неподання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані – 3 адмінпротоколи, 2 адмінпротоколи – за декларування недостовірних відомостей на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

За порушення порядку подання звіту політичної партії Національне агентство направило до суду 26 адмінпротоколів, за порушення порядку надання або отримання внеску на користь політпартії – 9 адмінпротоколів.  Крім того, за невиконання законних вимог Національного агентства направлено до суду 1 адмінпротокол.

Національним агентством затверджено 44 обґрунтованих висновків про виявлені ознаки правопорушень, пов’язаних з корупцією. З них: за результатами перевірок у 14 деклараціях виявлено недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також встановлено ознаки умисного неподання 30 декларацій.

Крім цього, у липні почато 14 повних перевірок декларацій та затверджено 189 рішень про результати повних перевірок декларацій.

Також Національним агентством направлено 12 приписів. З них: 9 приписів внесено за результатами моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції, 3 приписи – за результатами перевірок державних органів.

Загалом з початку року Національне агентство зафіксувало 1796 порушень антикорупційного законодавства.