НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Україна в ООН представила свої результати боротьби з корупцією та цифрові інструменти доброчесності

14.12.2023

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков представив українські цифрові інструменти запобігання корупції та розроблений Агентством Посібник для керівників з розбудови доброчесної (ефективної) організації під час 10-ої сесії Конференції держав - учасниць Конвенції ООН проти корупції. Це відбулося в межах окремого заходу Конференції, організованого української делегацією «Ukraine Integrity Ecosystem: War and Post-War Recovery». 

«Україна продемонструвала стійкість, давши гідну відсіч агресору, при цьому, продовжуючи позитивні зміни та реформи. Виступаючи за глобальні цінності свободи, демократії та доброчесності, ми створили іноваційну цифрову інфраструктуру, яка знищує можливості для появи корупції. Реєстр декларацій, Реєстр звітності політпартій, Портал викривачів корупції, Глобальний реєстр бенефіціарних власників, система електронних закупівель Prozorro та ще десятки інших цифрових продуктів зараз працюють в Україні, забезпечуючи прозорість та підзвітність державних процесів. Це саме те, що може гарантувати, в тому числі, і доброчесність під час відбудови нашої держави», — заявив Голова НАЗК. 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна зазначила, що український парламент тільки за останні пів року провів потужну роботу, ухваливши необхідні закони для посилення інституційної спроможності та незалежності антикорупційних органів.

«Парламент приймає всі ініціативи, необхідні для забезпечення ефективної роботи антикорупційних органів, таких як НАЗК, НАБУ та САП. Україна продовжує реалізовувати реформи та боротися з корупцією паралельно захищаючись від агресії найбільшої держави світу», — додала Анастасія Радіна.

«Україна має сильне та активне громадянське суспільство, яке виступає за прозорість та відкритість усіх державних процесів. Попри безпекові аспекти, Україна залишається дуже відкритою державою, про що свідчить нещодавнє відкриття Реєстру електронних декларацій посадовців», — сказала заступниця виконавчого директора з юридичних питань Transparency International Ukraine Катерина Риженко.

Голова аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» Тетяна Хутор також підкреслила важливість залучення громадськості до процесів відбудови. Вона розповіла учасникам конференції про те, що їх центр разом з НАЗК мають розроблену систему моніторингу виконання Україною Конвенції ООН проти корупції. 

«Незалежний моніторинг чітко вказує, що попри істотний спад за більшістю показників у перший рік після війни, вже зараз у 2023 році більшість з них не лише відновили, а й перевершили довоєнний рівень», - підкреслила Тетяна Хутор.

Україна — цифрова держава. Про це зазначив зазначив Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. 

«Крім ефективної роботи правоохоронних та антикорупційних органів, цифровізація — це саме те, що гарантуватиме доброчесність під час відбудови. Портал державної електронної системи у сфері будівництва E-construction, Prozorro Продажі, цифрова екосистема для підзвітного управління відновленням DREAM — це лише частина наших інструментів прозорості та доброчесності   для відновлення України», — додав він.

Зі свого боку, Старший радник Базельського Інституту Юхані Гроссманн відзначив успіхи України у розбудові системи запобігання корупції у сфері відновлення. 

«Ці заходи, досягнуті внаслідок складних переговорів із громадянським суспільством, зокрема, методологія пріоритизації проекту та система менеджменту проектів DREAM. Вони є необхідними для впровадження незалежно від системи фінансування інфраструктурних проектів», — заявив Юхані Гроссманн.

Крім того, Голова НАЗК Олександр Новіков також виступив під час окремого заходу Конференції «Action Now: Combating Corruption to Protect the Environment». Він підкреслив важливість побудови ефективної системи управління в кожній організації, що здатне гарантувати її доброчесність та «імунітет» від корупції. Олександр Новіков розповів міжнародним партнерам про розроблений НАЗК Посібник для керівників, який враховує кращі управлінські світові практики. «Цей інструмент здатний допомогти кожній організації, в кожній країні ефективно побудувати свою роботу», — додав очільник НАЗК.

 

Останні новини

18.10.2024
19:15
Винагорода за повідомлення про корупцію: ще один викривач отримав виплату
17:11
Запрошуємо ІТ-компанії до участі у тендері з закупівлі послуг зі створення інформаційно-комунікаційної системи DWH/DM для НАЗК
16.10.2024
16:38
Уряд затвердив Положення про Реєстр прозорості, розроблене НАЗК
14:15
Єдиний портал повідомлень викривачів: короткий гайд з підключення
14.10.2024
09:30
Перший навчальний марафон для антикоруповноважених: у НАЗК підсумували результати
11.10.2024
16:20
Партія «Голос» залишилась без державного фінансування: Верховний Суд підтвердив правомірність дій НАЗК
15:19
Автозаповнення декларації: НАЗК презентувало нову функцію
10.10.2024
18:08
Представники НАЗК взяли участь у двосторонній сесії Україна-ЄС щодо фінансування політичних партій
13:32
Запрошуємо до команди НАЗК фахівців для реалізації антикорупційної політики у різних сферах
09.10.2024
18:03
Порушення на 703,9 млн грн виявлено за результатами 77 завершених повних перевірок декларацій у вересні
11:57
НАЗК запрошує на стажування ветеранів та ветеранок
09:53
Анонс До уваги представників медіа!
08.10.2024
14:16
«Україна бореться з двома війнами»: Місія подолання корупції. Інтерв'ю голови НАЗК для The Times
09:35
Моніторинг способу життя: незаконне збагачення на майже 532,7 млн грн та цивільна конфіскація 25 млн грн
07.10.2024
18:52
НАЗК розпочинає повторну перевірку декларації керівниці МСЕК з Хмельниччини за нововиявленими обставинами
12:12
Конфлікт інтересів: приписи та розпочаті кримінальні провадження за матеріалами НАЗК у вересні
11:10
Порталу доброчесності НАЗК 3 роки: результати
04.10.2024
14:57
Вперше в історії України викривач корупції отримав винагороду
12:05
Антикорупційна експертиза: НАЗК у вересні виявило корупціогенні фактори в 7 з 270 перевірених проєктів актів
03.10.2024
15:52
НАЗК встановило ознаки недостовірних відомостей на понад 10 млн грн в декларації ексзаступника міністра
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua