НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Україна в ООН представила свої результати боротьби з корупцією та цифрові інструменти доброчесності

14.12.2023

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков представив українські цифрові інструменти запобігання корупції та розроблений Агентством Посібник для керівників з розбудови доброчесної (ефективної) організації під час 10-ої сесії Конференції держав - учасниць Конвенції ООН проти корупції. Це відбулося в межах окремого заходу Конференції, організованого української делегацією «Ukraine Integrity Ecosystem: War and Post-War Recovery». 

«Україна продемонструвала стійкість, давши гідну відсіч агресору, при цьому, продовжуючи позитивні зміни та реформи. Виступаючи за глобальні цінності свободи, демократії та доброчесності, ми створили іноваційну цифрову інфраструктуру, яка знищує можливості для появи корупції. Реєстр декларацій, Реєстр звітності політпартій, Портал викривачів корупції, Глобальний реєстр бенефіціарних власників, система електронних закупівель Prozorro та ще десятки інших цифрових продуктів зараз працюють в Україні, забезпечуючи прозорість та підзвітність державних процесів. Це саме те, що може гарантувати, в тому числі, і доброчесність під час відбудови нашої держави», — заявив Голова НАЗК. 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна зазначила, що український парламент тільки за останні пів року провів потужну роботу, ухваливши необхідні закони для посилення інституційної спроможності та незалежності антикорупційних органів.

«Парламент приймає всі ініціативи, необхідні для забезпечення ефективної роботи антикорупційних органів, таких як НАЗК, НАБУ та САП. Україна продовжує реалізовувати реформи та боротися з корупцією паралельно захищаючись від агресії найбільшої держави світу», — додала Анастасія Радіна.

«Україна має сильне та активне громадянське суспільство, яке виступає за прозорість та відкритість усіх державних процесів. Попри безпекові аспекти, Україна залишається дуже відкритою державою, про що свідчить нещодавнє відкриття Реєстру електронних декларацій посадовців», — сказала заступниця виконавчого директора з юридичних питань Transparency International Ukraine Катерина Риженко.

Голова аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» Тетяна Хутор також підкреслила важливість залучення громадськості до процесів відбудови. Вона розповіла учасникам конференції про те, що їх центр разом з НАЗК мають розроблену систему моніторингу виконання Україною Конвенції ООН проти корупції. 

«Незалежний моніторинг чітко вказує, що попри істотний спад за більшістю показників у перший рік після війни, вже зараз у 2023 році більшість з них не лише відновили, а й перевершили довоєнний рівень», - підкреслила Тетяна Хутор.

Україна — цифрова держава. Про це зазначив зазначив Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. 

«Крім ефективної роботи правоохоронних та антикорупційних органів, цифровізація — це саме те, що гарантуватиме доброчесність під час відбудови. Портал державної електронної системи у сфері будівництва E-construction, Prozorro Продажі, цифрова екосистема для підзвітного управління відновленням DREAM — це лише частина наших інструментів прозорості та доброчесності   для відновлення України», — додав він.

Зі свого боку, Старший радник Базельського Інституту Юхані Гроссманн відзначив успіхи України у розбудові системи запобігання корупції у сфері відновлення. 

«Ці заходи, досягнуті внаслідок складних переговорів із громадянським суспільством, зокрема, методологія пріоритизації проекту та система менеджменту проектів DREAM. Вони є необхідними для впровадження незалежно від системи фінансування інфраструктурних проектів», — заявив Юхані Гроссманн.

Крім того, Голова НАЗК Олександр Новіков також виступив під час окремого заходу Конференції «Action Now: Combating Corruption to Protect the Environment». Він підкреслив важливість побудови ефективної системи управління в кожній організації, що здатне гарантувати її доброчесність та «імунітет» від корупції. Олександр Новіков розповів міжнародним партнерам про розроблений НАЗК Посібник для керівників, який враховує кращі управлінські світові практики. «Цей інструмент здатний допомогти кожній організації, в кожній країні ефективно побудувати свою роботу», — додав очільник НАЗК.

 

Останні новини

22.04.2025
09:43
Виплати волонтерам і забезпечення житлом дітей-сиріт: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливість корупційних схем
21.04.2025
15:54
За матеріалами НАЗК ДБР скерувало до суду справу щодо незаконного збагачення на понад 12 млн експосадовця митниці
11:53
НАЗК і хаб доброчесності Полтавщини підписали першу в Україні декларацію доброчесності
11:03
Ввечері 21 квітня буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
18.04.2025
11:18
Представники НАТО підтримали план НАЗК щодо виконання рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України
10:00
Усунення ризиків у закупівлях та вдосконалення роботи антикорупційних підрозділів: підсумки візиту НАЗК на Полтавщину
17.04.2025
17:26
Повні перевірки декларацій посадовців МСЕК: завершено 11 перевірок, виявлено недостовірні відомості на 58,2 млн грн та незаконне збагачення на 16,4 млн грн
09:55
Повна перевірка декларації керівниці Хмельницького МСЕК: виявлено порушення на майже 35 млн грн
15.04.2025
15:22
НАЗК запрошує до обговорення законопроєкту щодо автоматизації подання фінансової звітності учасників референдумів
15:20
НАЗК запрошує взяти участь у обговоренні проєкту наказу щодо видалення кандидатських декларацій з Реєстру
14.04.2025
18:02
МВФ підтримує збереження напряму моніторингу способу життя, який реалізує НАЗК
11.04.2025
14:02
Перезавантаження митниці й закупівлі Міноборони: НАЗК з початку року провело моніторинг понад 800 актів та 40 антикорупційних експертиз законодавства
10.04.2025
19:04
Корупційні ризики під час відбудови та експертна підтримка майбутньої антикорстратегії: Голова НАЗК обговорив зі Світовим банком розширення співпраці
16:18
Повні перевірки декларацій за березень: НАЗК виявило порушення на понад 234 млн грн
11:30
Портал викривачів: оцінка користувачів та плани подальшого вдосконалення
09.04.2025
16:15
7,8 млн грн стягнули в дохід держави з харківського поліцейського за матеріалами НАЗК
12:02
Перевірка організації роботи щодо запобігання корупції в Держрибагентстві: ініційовано п’ять розслідувань
08.04.2025
12:57
Моніторинг способу життя за перший квартал 2025 року: незаконне збагачення на 117 млн грн і цивільна конфіскація на 51,3 млн грн
07.04.2025
18:13
НАЗК представило план заходів для усунення корупційних ризиків в тилових закупівлях для ЗСУ
04.04.2025
17:00
Цивільна конфіскація понад 5 млн грн: у депутата селищної ради Київщини можуть конфіскувати автівки та земельні ділянки
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua