Упродовж вересня НАЗК має виконати свою частину зобов’язань щодо надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги ЄС

Національне агентство з питань запобігання корупції провело повну перевірку 1020 декларацій, які автоматизована Система логічного арифметичного контролю (ЛАК) віднесла до групи з найбільшими корупційними ризиками.

Серед перевірених декларацій: народних депутатів України – 299, суддів – 279, членів Кабінету Міністрів, представників центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій – 422.

«Після запуску Системи автоматизованої перевірки декларацій, що було однією з умов надання Україні у грудні 2018 року першого траншу макрофінансової допомоги ЄС в 500 млн євро, ми бачимо дані всього масиву е-декларацій. За певними правилами Система ЛАК відібрала декларації з найбільшими корупційними ризиками. Здійснити протягом 2019 року повну перевірку не менше тисячі таких декларацій є умовою надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги ЄС. І це зобов’язання ми успішно виконуємо. На сьогодні уповноважені особи НАЗК завершили процедуру повної перевірки 1020 декларацій, відібраних автоматизованою системою ЛАК. 708 проєктів рішень вже затверджені Національним агентством, ще 312 проєктів рішень мають бути розглянуті упродовж вересня. Таким чином, НАЗК має виконати свою частину зобов’язань щодо надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 500 млн євро», – заявив прес-службі Голова НАЗК Олександр Мангул.

За результатами повних перевірок 708 декларацій, відібраних автоматизованою Системою ЛАК, НАЗК затвердило 36 обґрунтованих висновків про виявлення ознак правопорушень, пов’язаних з корупцією, та направило відповідні рішення до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, зокрема до: Національного антикорупційного бюро України – 27 обґрунтованих висновків; Національної поліції України – 9. Також складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною четвертою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та направлено до суду.

У 36 з 708 декларацій виявлено недостовірні відомості на суму 314,8 млн грн.

Всього з початку 2019 року Національне агентство затвердило 1090 результатів повної перевірки декларацій. Ця сума у 2,3 раза перевищує кількість прийнятих Національним агентством рішень за результатами повних перевірок декларацій у 2018 році (472 рішення) і в 7,6 раза – кількість рішень, ухвалених у 2017 році (143 рішення).