З початку 2020 року НАЗК направило до суду 52 адмінпротоколи за результатами аналізу звітів партій

За результатами аналізу звітів політичних партій з початку 2020 року Національне агентство з питань запобігання корупції направило до судових органів 52 протоколи про адміністративні правопорушення.

Типовим порушенням є подання політичними партіями звітів без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру місцевих організацій, які набули статусу юридичної особи. Зокрема, такі порушення виявлені в звітах політичних партій «Нова демократія», «Справа», «Україна Майбутнього», «Народно-трудовий союз України», «Українська Народна Партія».

Також політичні партії при отриманні внеску у формі робіт, товарів або послуг не завжди додають до своїх звітів висновки про визначення розміру (суми) внеску у формі робіт, товарів або послуг, що є порушенням законодавства. Такі порушення виявлені у звітах політичних партій «Право Народу» та «Громадянська позиція».  

Просимо керівників політичних партій при поданні звітів за наступні періоди взяти до відома зазначену інформацію. Це допоможе запобігти вчиненню адміністративного правопорушення.

Важливо! З початку року за статтями 212-21 та 212-15 КУпАП судами визнано винними керівника політичної партії «Право Народу» та внескодавців політичних партій: «Національний корпус», «Українська стратегія Гройсмана», «Сила і Честь», «Партія Шарія», «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».