За 10 місяців 2019 року НАЗК опрацювало понад 7,6 тис. запитів щодо проведення спецперевірок кандидатів на посади державних органів

З початку 2019 року Національне агентство опрацювало 7675 запитів на проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад з відповідальним або особливо відповідальним становищем та посад з підвищеним корупційним ризиком.

Інформацію про результати спеціальної перевірки Національне агентство подає у семиденний строк з дати надходження запиту до органу, який його надіслав.

Найбільш поширеними помилками при складанні запитів до НАЗК є: направлення запитів без долучення усіх необхідних документів; направлення до Національного агентства запитів з порушенням терміну, відведеного на проведення спеціальної перевірки, неналежне оформлення згоди особи, яка претендує на зайняття посади, на проведення спеціальної перевірки.

Нагадаємо, відповідно до Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171, Національне агентство є одним з 10 державних органів, який перевіряє відомості щодо претендента на посаду під час проведення спеціальної перевірки. Національне агентство здійснює таку перевірку щодо відповідності відомостей, зазначених у декларації «кандидата на посаду», даним державних реєстрів, а також щодо наявності у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, відомостей про кандидата.