НАЗК розгляне проєкти законів про розширення фінансових послуг Укрпоштою та захист боржників від колекторів на наявність корупційних ризиків

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проведе антикорупційну експертизу законопроєктів №2788-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку” та №2133 “Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності”. 

Проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку”, який має на меті дозволити відкривати поштові рахунки через Укрпошту та оптимізувати її діяльність, а також створити умови для розвитку безготівкових розрахунків В Україні. 

Проєкт закону “Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності” спрямований на захист прав та законних інтересів боржників від недобросовісних дій суб’єктів колекторської діяльності. 

Моніторинг проєктів нормативно-правових актів, який проводить НАЗК, виявив, що обидва законопроєкти містять ознаки корупціогенних факторів. Щодо них отримана інформація про загрози та можливі порушення Закону України «Про запобігання корупції».

НАЗК надасть результати експертизи та рекомендації стосовно усунення чинників, що сприяють корупції, відповідним комітетам Верховної Ради України для доопрацювання законопроєктів перед другим читанням.