НАЗК внесло приписи міністру, а також головам районної та селищної рад

На засіданні 6 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про внесення трьох приписів про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону.

Так, приписи внесено Міністру у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) Оксані Коляді, голові Кам’янець-Подільської районної ради Хмельницької області Віктору Криваку й Аулівському селищному голові Ігорю Драці.

Зокрема, під час планової перевірки в МТОТ Національне агентство встановило порушення в частині здійснення контролю за поданням посадовцями декларацій та повідомлення Національного агентства про 5 випадків неподання та несвоєчасного подання декларацій 4-ма посадовцями. Крім цього, встановлено порушення терміну направлення запитів до відповідних державних органів при організації проведення спеціальної перевірки стосовно 5-ти претендентів на посади в міністерстві.

Під час позапланової перевірки в Кам’янець-Подільській районній раді Хмельницької області встановлено, що посадові особи районної ради не здійснили інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції у зв’язку з одержанням інформації про вчинення пов’язаного з корупцією правопорушення працівником цього органу.

Припис Аулівському селищному голові внесено стосовно його заступника Олександра Босого у зв’язку з порушеннями при проведенні спеціальної перевірки. Так, встановлено, що Олександр Босий надав згоду на проведення спеціальної перевірки з порушенням встановлених законодавством термінів. Крім цього, запити щодо проведення спеціальної перевірки стосовно нього до Національного агентства з питань запобігання корупції, Дніпропетровського обласного військового комісаріату та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Селищною радою не направлялися. Відповідно, довідка за результатами спеціальної перевірки була складена без інформації від цих органів, а також без інформації щодо поширення на Олександра Босого заборони займати відповідну посаду, передбаченої положеннями Закону України «Про очищення влади».

Таким чином, Олександр Босий, який не пройшов спеціальну перевірку та не надав у встановлений Законом строк згоди на проведення спеціальної перевірки, мав бути звільнений з посади заступника голови Селищної ради без припинення його повноважень депутата Селищної ради.

Національне агентство вимагає усунути порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», а також ініціювати проведення службових розслідувань з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог законодавства. За результатами – вжити заходів у встановленому законом порядку.

Припис Національного агентства є обов’язковим до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.