НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
10
1665
роз'яснень
надано
98
приписів
внесено
850
протоколів
складено
38
всього публічних викликів
щодо надання пояснень
Перевірка конфлікту інтересів

Завдяки свідченням працівників НАЗК особи, які шантажували декларантів та представлялися посадовцями НАЗК, викриті й заарештовані поліцією

Посилання скопійовано
Завдяки свідченням працівників НАЗК особи, які шантажували декларантів та представлялися посадовцями НАЗК, викриті й заарештовані поліцією

Викриті зловмисники, які чинили тиск на суб’єктів декларування в інтересах колекторів, представляючись посадовцями Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Ними виявилися цивільні особи, нотаріуси та приватні виконавці. Так звані «колекторські кол-центри» діяли на території Києва та Київської області, Вінниці, Житомира, Черкас та Херсона.

Як НАЗК повідомляло раніше, невідомі телефонували до декларантів, представляючись співробітниками НАЗК, погрожувати притягненням до кримінальної чи адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» у випадку відмови сплати боргу «Фінансовій компанії «Сіті Фінанс».

Після того, як від декларантів почала надходити інформація про вимагання, НАЗК одразу ж звернулося до Національного банку України з проханням вжити заходів щодо недоброчесного гравця на ринку фінансових послуг. Крім того, НАЗК розпочало співпрацю з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України для якнайшвидшого викриття шахраїв.

За зібраними матеріалами слідчі Головного слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 189 (Вимагання), ч. 3 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдженням порнографічних предметів) (фігуранти погрожували розмістити в мережі підробні фото порнографічного змісту) та ч. 2 ст. 355 (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань) Кримінального кодексу України.

Для НАЗК важлива безпека декларантів та встановлення доброчесності як серед публічних службовців, так і в бізнесі. Саме тому НАЗК зі свого боку забезпечувало всі можливі заходи для того, щоб припинити дії зловмисників, які чинили тиск на суб’єктів декларування.

НАЗК висловлює вдячність тим суб’єктам декларування, які повідомили в Управління внутрішнього контролю про факти вимагання у них грошових коштів “нібито” працівниками НАЗК. 

Нагадуємо, що НАЗК звертається до суб’єктів декларування, використовуючи такі засоби зв’язку:

  • засоби електронного кабінету Реєстру декларацій;
  • офіційну електронну пошту, що закінчується на @nazk.gov.ua;
  • стаціонарні телефони, що починаються на 044. Проте в цілях проведення повної перевірки декларацій даний вид зв’язку не практикується;
  • поштові відправлення.

Якщо вам надходять регулярні повідомлення з інших каналів зв’язку від осіб, що представляються працівниками НАЗК, будь ласка, повідомте про це на електронну адресу info@nazk.gov.ua.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

27 Вересня 2021
НАЗК виявило, що екс-депутат Черкаської обласної ради не вказав свої корпоративні права майже на півмільйона гривень у російській компанії
24 Вересня 2021
На наступному тижні для надання пояснень НАЗК запрошує 12 осіб
24 Вересня 2021
НАЗК шукатиме шляхи для виконання «закону про олігархів», хоча бачить великі ризики у суперечливості норм Закону, – Олександр Новіков
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр