НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

«100% висновків антикорупційної експертизи НАЗК враховуються Урядом» — Голова НАЗК Олександр Новіков

02.07.2021
«100% висновків антикорупційної експертизи НАЗК враховуються Урядом» — Голова НАЗК Олександр Новіков

У 2021 році Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), окрім антикорупційної експертизи проектів законів, почало проводити експертизу проєктів актів Уряду. Це стало можливим після внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів, які запропонувало НАЗК та підтримав Прем’єр-міністр України.

Антикорупційна експертиза дозволяє виявити положення, які в разі ухвалення акту можуть сприяти поширенню корупційних практик. Тобто, завдяки експертизі можна запобігти виникненню корупційних схем ще до прийняття акту.

Про це під час прес-конференції «Презентація нових інструментів для проведення регуляторної та антикорупційної експертизи» розповів Голова НАЗК Олександр Новіков.

«Якщо ще минулого року Уряд і Верховна Рада, як правило, не дослуховувались до висновків антикорупційної експертизи й лише 30 % висновків було імплементовано до проєктів законів та постанов Кабміну, то вже в цьому році рівень імплементації висновків антикорупційної експертизи НАЗК на рівні Уряду досяг 100 %, а на рівні Верховної Ради — 85 %. Це дозволяє забезпечити прийняття актів, які позбавлені корупційних ризиків», — зазначив Олександр Новіков.

Також Голова НАЗК додав, що дуже важливим є забезпечення антикорупційних процесів та мінімізація корупційних ризиків на місцях. Для цього НАЗК спільно зі Львівським Регуляторним Хабом розробило методичні рекомендації щодо проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень органів місцевого самоврядування та настанови візування антикорупційним уповноваженим проектів актів організації публічного сектору.

«Оскільки за результатами децентралізації основні повноваження, щодо прийняття рішень, розпорядження землею та майном передані громадам, дуже важливо є забезпечити антикорупційні процесц та мінімізацію корупційних ризиків саме в місцевих актах. Наразі для цього працюють антикорупційні уповноважені на рівні районних, міських та обласних рад. Для них НАЗК спільно зі Львівським Регуляторним Хабом розробило відповідні методичні рекомендації», — підкреслив Голова НАЗК.

Він додав, що реалізація такого проекту стала можливою завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи ЄС, що фінансується Королівством Данії та Європейським Союзом.

Запис пресконференції можна переглянути за посиланням.

 

Останні новини

16.06.2026
16:27
Україна та ЄС розпочали переговори про членство за ключовим Кластером «Основи»
16:00
У екскерівника Рівненської митниці можуть конфіскувати нерухомість, авто та гроші
15.06.2026
15:30
Анонс НАЗК запрошує медійників Дніпра на тренінг з антикорупційних інструментів
09:57
Експосадовця ТЦК на Кіровоградщині підозрюють у декларуванні недостовірних відомостей на 2,5 млн грн
12.06.2026
16:02
Запобігання корупції - наскрізний елемент євроінтеграції та фундамент політики згуртованості ЄС - заступник Голови НАЗК
14:30
Трансформація системи оборонних закупівель: у НАЗК обговорили посилення прозорості і підзвітності відповідно до рекомендацій НАТО
13:27
НАЗК оголошує добір на 5 нових вакансій
13:00
ВАКС визнав необґрунтованими активи експосадовця Нацполіції на понад 6,7 млн грн
11.06.2026
14:40
Чи потрібно реєструватися в Реєстрі прозорості: НАЗК запустило онлайн-тест для самоперевірки
13:36
Доступ до Реєстру декларацій може бути частково обмежено 11 червня
10.06.2026
15:18
Євроінтеграційні дедлайни та реальні кроки: учасники модерованої дискусії закликали Раду прискорити реформу політичних фінансів
13:00
Працівника апарату суду з Черкащини судитимуть за недостовірне декларування
11:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи ексначальника Кременчуцького ТЦК майже на 3 млн грн
09.06.2026
18:00
НАЗК, ОБСЄ та міжнародні партнери посилюють стратегічне партнерство: результати і пріоритети співпраці
17:00
Будинок у центрі Рівного, катер і вантажівка: АП ВАКС підтвердила конфіскацію активів голови селищної ради
12:00
Експосадовицю ДСНС з Вінниччини судитимуть за приховані від декларування аптеку та недобудований котедж
09:17
Голова НАЗК обговорив із Послом Норвегії пріоритети антикорупційних реформ і подальшу співпрацю
08.06.2026
14:25
Стратегія розвитку доброчесності в освіті на 2026–2030 роки: перші результати та наступні кроки
05.06.2026
10:48
Вирок депутату за недостовірне декларування та 12 млн грн донарахованих податків його дружині - результати повної перевірки декларації
04.06.2026
16:45
Керівника Держпродспоживслужби на Житомирщині підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 5 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua