НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Які протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, складає НАЗК, а які – Національна поліція?

02.06.2020
Які протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, складає НАЗК, а які – Національна поліція?

У жовтні 2019 року до Кодексу України про адміністративні правопорушення було внесено зміни, що дозволяють зробити роботу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національної поліції в напрямку виявлення адміністративних порушень, пов’язаних з корупцією, ефективнішою.

Серед таких порушень – несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Таким чином, НАЗК має складати протоколи про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, лише стосовно топ-чиновників – осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повний перелік цих осіб визначено у статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

Стосовно всіх інших суб’єктів декларування мають право складати протоколи тільки уповноважені особи Національної поліції.

Що відбувалося раніше?

Раніше Законом не було розмежовано повноваження НАЗК та Національної поліції щодо складання таких адміністративних протоколів.

Це призводило до того, що на суб’єкта декларування могло бути складено одразу два протоколи від різних органів.

До того ж, працівники НАЗК та Національної поліції мали виконувати одну й ту саму роботу одночасно, що значно зменшувало кількість суб’єктів декларування, стосовно яких виявлялися порушення.  

Останні новини

18.06.2026
10:00
Депутата Ужгородської міської ради підозрюють у недостовірному декларуванні на 78 млн грн
16.06.2026
16:27
Україна та ЄС розпочали переговори про членство за ключовим Кластером «Основи»
16:00
У екскерівника Рівненської митниці можуть конфіскувати нерухомість, авто та гроші
15.06.2026
15:30
Анонс НАЗК запрошує медійників Дніпра на тренінг з антикорупційних інструментів
09:57
Експосадовця ТЦК на Кіровоградщині підозрюють у декларуванні недостовірних відомостей на 2,5 млн грн
12.06.2026
16:02
Запобігання корупції - наскрізний елемент євроінтеграції та фундамент політики згуртованості ЄС - заступник Голови НАЗК
14:30
Трансформація системи оборонних закупівель: у НАЗК обговорили посилення прозорості і підзвітності відповідно до рекомендацій НАТО
13:27
НАЗК оголошує добір на 5 нових вакансій
13:00
ВАКС визнав необґрунтованими активи експосадовця Нацполіції на понад 6,7 млн грн
11.06.2026
14:40
Чи потрібно реєструватися в Реєстрі прозорості: НАЗК запустило онлайн-тест для самоперевірки
13:36
Доступ до Реєстру декларацій може бути частково обмежено 11 червня
10.06.2026
15:18
Євроінтеграційні дедлайни та реальні кроки: учасники модерованої дискусії закликали Раду прискорити реформу політичних фінансів
13:00
Працівника апарату суду з Черкащини судитимуть за недостовірне декларування
11:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи ексначальника Кременчуцького ТЦК майже на 3 млн грн
09.06.2026
18:00
НАЗК, ОБСЄ та міжнародні партнери посилюють стратегічне партнерство: результати і пріоритети співпраці
17:00
Будинок у центрі Рівного, катер і вантажівка: АП ВАКС підтвердила конфіскацію активів голови селищної ради
12:00
Експосадовицю ДСНС з Вінниччини судитимуть за приховані від декларування аптеку та недобудований котедж
09:17
Голова НАЗК обговорив із Послом Норвегії пріоритети антикорупційних реформ і подальшу співпрацю
08.06.2026
14:25
Стратегія розвитку доброчесності в освіті на 2026–2030 роки: перші результати та наступні кроки
05.06.2026
10:48
Вирок депутату за недостовірне декларування та 12 млн грн донарахованих податків його дружині - результати повної перевірки декларації
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua