НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК опублікувало найпоширеніші запитання й відповіді про включення компаній до списку «Міжнародних спонсорів війни»

24.05.2023
НАЗК опублікувало найпоширеніші запитання й відповіді про включення компаній до списку «Міжнародних спонсорів війни»

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало роз'яснення щодо критеріїв включення та виключення світових компаній до переліку «Міжнародні спонсори війни»  на порталі «Війна і санкції»

Мета і завдання НАЗК — репутаційний тиск. Важливо, щоб таким компаніям було репутаційно не вигідно співпрацювати із агресором, вони закрили свій бізнес в росії та усвідомили позицію усього демократичного світу.

Які основні критерії потрапляння компаній до переліку «Міжнародні спонсори війни», які юридичні наслідки це має, хто може ініціювати внесення і як підприємства можуть вийти з цього переліку - з відповідями на ці запитання докладно можна ознайомитися  на сайті.

Позиція НАЗК полягає в тому, що першочерговими кандидатами є ті компанії, що забезпечують державний та приватний сектор товарами і послугами критичного призначення, а також поповнюють бюджет країни, тим самим фінансуючи війну. Крім того, надають непряму підтримку військовим зусиллям росії (наприклад, сприяння російській пропаганді, мобілізаційній кампанії). 

НАЗК запровадило цей інструмент влітку 2022 року. За цей час до переліку внесено 26 міжнародних компаній. 

Нагадаємо, що перелік «Міжнародні спонсори війни» розроблено НАЗК та розміщено на порталі «Війна і санкції». Усі компанії, які співпрацюють з агресором і включені до реєстру «Міжнародні спонсори війни», вносяться до найбільшої в світі бази даних World-Check.

Останні новини

21.05.2026
14:30
За приховані в деклараціях статки суди притягнули до відповідальності депутата та двох посадовців місцевих рад
09:23
Як відкриті дані руйнують міфи про «тотальну корупцію»: дискусія на LMF 2026
20.05.2026
14:00
З посадовця податкової на Закарпатті можуть стягнути необґрунтовані активи на понад 4 млн грн
12:24
Повні перевірки декларацій: за 4 місяці 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1,3 млрд грн
09:31
Депутата з Житомирщини судитимуть за декларування недостовірних відомостей
19.05.2026
17:47
З посадовиці ДПС на Львівщині можуть стягнути необґрунтовані активи на понад 4,4 млн грн
09:19
Понад 110 політичних партій не подали звіти за І квартал 2026 року
18.05.2026
17:00
АП ВАКС підтвердила конфіскацію необґрунтованого активу колишнього підполковника Нацполіції на понад 2,2 млн грн
14:42
Антикорупційні інструменти, відкриті дані та протидія дезінформації: НАЗК провело тренінг для журналістів Львівщини
15.05.2026
17:53
Антикорупційна стратегія 2026–2030 переходить до парламентського етапу
14:41
Фінансовий аудит НАЗК вперше за міжнародними стандартами: фінансова та бюджетна звітність достовірна в усіх суттєвих аспектах
13:00
Ексдепутат сільради Вінниччини “збагатився” на понад 36 млн грн: результати повної перевірки декларації
12:36
Євроінтеграція і відчутні зміни для суспільства: Голова НАЗК розповів про пріоритети виконання Дорожньої карти з питань верховенства права
11:00
ВАКС визнав необґрунтованими активами люксові автівки чинного нардепа
10:05
У голови суду на Вінниччині можуть конфіскувати необґрунтовані активи на понад 6,8 млн грн
14.05.2026
16:31
«Прозорі університети»: в Україні з’явився перший Центр доброчесності та етики у вищій освіті
12.05.2026
17:37
Голова НАЗК обговорив із Послом Естонії поглиблення співпраці у сферах антикорупції, цифрового врядування та кібербезпеки
15:00
Повні перевірки: Суд визнав винним депутата із Сумщини у недостовірному декларуванні
12:14
Звіт про лобіювання: як вносити дані про клієнтів і бенефіціарів
11.05.2026
17:37
Екскерівника Держлікслужби судитимуть за декларування недостовірних відомостей
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua