НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Виконання Конвенції ООН проти корупції: НАЗК представило досвід України і долучилося до оцінювання Молдови

27.05.2026

За координації Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) українська делегація взяла участь у 17-й сесії Міжурядової робочої групи відкритого складу з питань запобігання корупції, яка відбулася у Відні. Представниця НАЗК долучилася до обговорень успішних практик та ініціатив у сфері запобігання корупції, зокрема щодо розширення освітньо-просвітницької роботи з дітьми та молоддю.

Також українська делегація у Відні взяла участь у 17-й сесії Групи з огляду виконання Конвенції ООН проти корупції. Державні експерти долучилися до тематичних обговорень механізму огляду імплементації Конвенції, а також представили оцінку антикорупційного прогресу Республіки Молдова. 

Механізм огляду дозволяє оцінювати виконання зобов'язань Конвенції кожною державою-членом. Дві держави-учасниці вибираються жеребкуванням для оцінки іншої держави-учасниці. Україна спільно з Республікою Сербія виступили державами-оглядачами для Молдови.

Напередодні українські та сербські експерти здійснили виїзний візит до Кишинева, що дозволило не лише проаналізувати нормативну базу, а й перевірити фактичне виконання норм Конвенції на практиці, зокрема у сферах запобігання корупції та транскордонного повернення активів. Експерти провели серію зустрічей із ключовими інституціями Молдови (серед яких - Національний антикорупційний центр, Національний орган з питань доброчесності, Генеральна прокуратура, Служба запобігання та боротьби з відмиванням грошей, Національний банк Молдови, Вища рада правосуддя), а також представниками громадянського суспільства. Експерти звертали увагу на ефективність механізмів запобігання корупції, прозорість адміністративних процесів, доброчесність у державному секторі та системі державних закупівель, незалежність судової влади тощо.

Для НАЗК участь у таких місіях є частиною виконання міжнародних зобов’язань України та важливою платформою для обміну досвідом. Прямий доступ до практичних кейсів Молдови у сфері антикорупційної освіти, експертизи нормативних актів та оцінки інституційної доброчесності сприяє вдосконаленню українських антикорупційних інструментів.

До складу української делегації також увійшли представники АРМА, Національного антикорупційного бюро України та Офісу Генерального прокурора.

Довідка. Україна, яка ратифікувала Конвенцію Організації Об'єднаних Націй проти корупції (UNCAC), офіційно взяла на себе зобов’язання виконувати її положення. Документ визначає вектор реформ, необхідних для прозорої відбудови та вступу до Європейського Союзу, а також дозволяє Україні працювати на глобальному рівні задля запобігання корупції.

Перший цикл огляду України на предмет виконання зобов’язань Конвенції у сфері протидії корупції здійснили Словенія та Польща. Другий цикл станом на травень 2026 року триває, його проводять Латвія та Парагвай. Україна є не лише країною, щодо якої здійснюють огляд стану імплементації UNCAC, а також проводить огляд інших країн. Детальніше можна дізнатися тут

 

 

Останні новини

29.05.2026
17:08
«Integrity Matters»: заступник Голови НАЗК розповів про ключові кроки до прозорого управління в умовах євроінтеграції
28.05.2026
19:15
Голова НАЗК обговорив із Послом Швеції співпрацю у сфері прозорості політичних фінансів, фінансового контролю та цифровізації
27.05.2026
12:43
Виконання Конвенції ООН проти корупції: НАЗК представило досвід України і долучилося до оцінювання Молдови
12.05.2026
17:37
Голова НАЗК обговорив із Послом Естонії поглиблення співпраці у сферах антикорупції, цифрового врядування та кібербезпеки
06.05.2026
10:53
Прозора кадрова політика в оборонній сфері: НАЗК спільно з міжнародними партнерами координує впровадження антикорупційних запобіжників
04.05.2026
17:41
Голова НАЗК Віктор Павлущик зустрівся з Послом Королівства Нідерланди в Україні
27.03.2026
16:49
Україна та Чорногорія поглиблюють співпрацю у сфері запобігання корупції: НАЗК та ASK підписали меморандум
11:47
Антикорупція є одним з безпекових пріоритетів України та Європи – Голова НАЗК
24.03.2026
11:30
НАЗК та КМЄС в Україні розширюють співпрацю у сфері запобігання корупції
12.03.2026
14:17
Євроінтеграція та прозора відбудова: НАЗК посилює співпрацю з антикорупційними інституціями Італії
04.03.2026
09:28
Україна та країни Балтії створили антикорупційну платформу для контролю коштів на відбудову
20.02.2026
12:30
Данія продовжуватиме підтримувати антикорупційні інституції України на шляху країни до вступу в ЄС – посол Томас Лунд-Сьоренсен
19.02.2026
17:01
Голова НАЗК обговорив з послом Франції важливість підтримки від міжнародних партнерів нової Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки
04.02.2026
10:43
Голова НАЗК долучився до засідання Антикорупційної робочої групи країн G7 в Парижі
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua