НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Антикорупційні органи готові забезпечити прозорий процес відновлення України — Олександр Новіков в ОЕСР

Посилання скопійовано
Антикорупційні органи готові забезпечити прозорий процес відновлення України — Олександр Новіков в ОЕСР

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час участі у панелі «Доброчесність у повоєнному відновленні України», організованій НАЗК на Міжнародному форумі антикорупції та доброчесності Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в Парижі висловив готовність антикорупційних органів України забезпечити прозорість та підзвітність процесів, пов’язаних з відбудовою України. Цьому, в першу чергу, допоможуть інноваційні IT-рішення.

«Зараз українська армія бореться за наші спільні з вами цінності, і серед цих цінностей точно немає місця корупції. Затверджена Антикорупційна стратегія до 2025 року та програма з її реалізації повністю відповідають пріоритетам перемоги та відновлення нашої держави. Це – будівництво, землеустрій, судова система, оборона та безпека, управління державними підприємствами. Державна антикорупційна програма передбачає комплексні превентивні заходи, які гарантують перемогу та прозорий, позбавлений корупції процес реконструкції. Усунувши глибинні причини корупції, ми можемо закласти основу для сталого та підзвітного управління», — зазначив Олександр Новіков у своєму виступі на форумі ОЕСР.

Він додав, що у розбудові системи прозорого та підзвітного  врядування НАЗК використовує найкращі практики, такі як Рекомендації ОЕСР  щодо громадської доброчесності. Це є невід’ємною складовою шляху України до отримання повноцінного членства в організації. 

Ключову роль в цьому відіграватимуть IT-рішення. Він підкреслив, що Агентство вже має досвід створення інноваційних IT-продуктів, які не мають аналогів у світі та які вже допомагають у боротьбі з корупцією в Україні. Олександр Новіков звернув увагу на те, що навіть рейтинг виконання Державної антикорупційної програми кожним відповідальним органом можливо буде відслідковувати в режимі реального часу на моніторинговому порталі, розробленому НАЗК.

Однак очільник НАЗК  нагадав, що у зв’язку з широкомасштабним вторгнення Росії в Україну не всі IT-інструменти працюють на повну та доступні суспільству.

«Наша мета — відновити повноцінне функціонування усіх цифрових механізмів   запобігання корупції. Серед них — відновлення обов’язкового електронного декларування та перевірок декларацій. Адже саме звітність посадовців щодо їх статків та доходів є потужним антикорупційним запобіжником. Суспільство та міжнародні партнери очікують відповідного рішення Верховної Ради вже найближчим часом, відповідно до вимог, прописаних у Меморандумі з Міжнародним валютним фондом», — зауважив Голова НАЗК.

Нагадаємо, що влітку минулого року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав заявку на вступ нашої держави до ОЕСР.  НАЗК відіграє активну роль в процесі інтеграції України до організації. 

ОЕСР об’єднує 37 найрозвиненіших країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту.

Переглянути повний виступ Голови НАЗК можна за посиланням: https://youtu.be/XCN1zYHQzP4

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

29 Травня 2023
НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у податківця
26 Травня 2023
Сімейні цінності: НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у столичних службовців
26 Травня 2023
Ефективне виконання Державної антикорупційної програми забезпечить вступ України в ОЕСР та гарантуватиме прозорість у процесах відбудови 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр