З 1 січня 2023 року мала б початися традиційна щорічна кампанія декларування. Проте через початок активної фази війни рф проти України обов’язкове декларування було призупинене й посадовці та депутати мали можливість подавати декларації лише за бажання.
Враховуючи кількість декларацій, поданих за 2021 рік, це бажання мали здебільшого державні службовці категорії «в», а топ-посадовці з більшою кількістю корупційних ризиків у своїй діяльності подавали декларації набагато менш охоче.
Отож за цей час до Реєстру декларацій за 2021 рік подали 473 404 декларації з приблизно 700 тис. декларантів.
Зокрема:
- 350 367 щорічних декларацій;
- 89 928 декларацій «перед звільненням»;
- 33 109 декларацій «кандидата на посаду».
Із загальної кількості поданих документів до Реєстру декларацій лише 33 тис. — це посадовці, які обіймають відповідальні та особливо відповідальні посади.
Нагадуємо, під час дії воєнного стану вам не обов’язково подавати декларації будь-якого виду. Натомість після закінчення війни в посадовців буде 3 місяці на подання декларацій без порушення вимог строку (і за 2021 рік, і за 2022 рік).
Крім того, в період дії воєнного стану Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не проводить повні перевірки декларацій. Водночас Агентство досі може застосовувати такий механізм фінансового контролю як моніторинг способу життя.