НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки

16.09.2020
Кабінет Міністрів схвалив проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки, розроблений НАЗК

Сьогодні, 16 вересня, Уряд ухвалив проєкт Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки. Розроблення цього документа координувало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Стратегія забезпечить командну роботу всіх органів влади для протидії та запобігання корупції.

«91% громадян вважає корупцію серйозною або дуже серйозною проблемою в державі, попри це в Україні з 2017 року немає стратегічного бачення її вирішення. Тому впровадження Антикорупційної стратегії — це питання підвищення довіри громадян до органів влади», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Він додав, що за попередніми оцінками запропоновані Антикорупційною стратегією заходи допоможуть Україні економити до 200 млрд грн на рік. Так, за результатами незалежної оцінки, завдяки впровадженим з 2014 року антикорупційним заходам Україна вже економить до 6% ВВП щороку.

Також очищення від корупції стане позитивним знаком для інвесторів і допоможе збільшити кількість підприємств та робочих місць.

Якими є пріоритети Антикорупційної стратегії?

Головні принципи, запропоновані у Стратегії:

  • оптимізація функцій держорганів;
  • цифрова трансформація та відкриті дані;
  • зручні законні сервіси;
  • нетерпимість до корупції серед громадян;
  • невідворотність покарання.
Пріоритети Антикорупційної стратегії були визначені на основі досліджень, даних опитувань громадян, бізнесу та експертів. Також НАЗК розглянуло понад 1000 зауважень до першого проєкту документа.

Отже, Стратегія зосереджується на протидії та запобіганні корупції у таких 8 сферах: суд, прокуратура та поліція; державне регулювання економіки; державний та приватний сектори економіки; податки та митниця; будівництво, земля, інфраструктура; сектор оборони; охорона здоров’я та соціальний захист; система запобігання і протидії корупції.

Проєкт Антикорупційної стратегії підготовлено за результатами спільної роботи за участі 12 громадських організацій та 30 експертів, враховано пропозиції 37 державних органів, у тому числі міністерств. Для обговорення Стратегії проведено 8 публічних онлайн-консультацій.

Також положення Антикорупційної стратегії узгоджуються з Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом ы спрямовані на впровадження його положень.

Що далі?

Для початку впровадження Антикорупційної стратегії цей документ має бути ухвалений Верховною Радою як закон. Після цього НАЗК розробить, а Уряд затвердить програму заходів для виконання Стратегії.

Конкретні результати від впровадження Стратегії очікуються вже за два роки.

Із проєктом Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки можливо ознайомитися за посиланням.

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки

Останні новини

15.04.2026
18:27
Міноборони розробило механізм закупівлі оборонних інновацій з урахуванням рекомендацій НАЗК
14.04.2026
17:56
НАЗК попереджає про шахрайські електронні листи від імені Агентства
13.04.2026
12:27
За матеріалами НАЗК історичну будівлю в центрі Львова повернули у власність держави – рішення суду
10.04.2026
13:05
Цивільна конфіскація: АП ВАКС підтвердила законність стягнення у дохід держави понад 5,3 млн грн з експодатківця
09.04.2026
14:46
Антикорупційна стратегія на 2026–2030 роки: шлях від ідеї до комплексного державного рішення
13:33
Елітні авто та комерційна нерухомість: ексочільника міграційної служби Хмельниччини судитимуть за недостовірне декларування
08.04.2026
17:15
З експосадовця податкової інспекції на Львівщині можуть стягнути понад 5.4 млн грн необґрунтованих активів
07.04.2026
17:36
Культура викривання в ОМС: НАЗК із партнерами презентувало результати дослідження
17:00
У родини депутата на Київщині конфіскують понад 5 млн грн необґрунтованих активів
14:20
Україна отримала вищі за середні в ОЕСР оцінки в Огляді антикорупції та доброчесності 2026
12:10
Чинного нардепа підозрюють у незаконному збагаченні майже на 13 млн грн
06.04.2026
14:44
Запрошуємо до обговорення проєкту Антикорупційної програми НАЗК на 2026–2028 роки
13:53
Приховані гектари землі і мільйонні розбіжності: трьох посадовців засудили за результатами контролів щодо повноти заповнення декларацій
10:06
Населення стало рідше стикатися з корупцією в земельній сфері і сервісних центрах МВС, а бізнес — на митниці: результати дослідження НАЗК
03.04.2026
17:00
Апеляційна палата ВАКС підтвердила конфіскацію необґрунтованих активів колишнього в.о. керівника Харківського ОТЦК
16:30
НАЗК проводить добір на сім вакансій
16:14
Незадекларований храм: на Київщині судитимуть мера
02.04.2026
17:15
Три квартири на березі Дніпра та преміумавто: з військового експосадовця можуть стягнути 12,5 млн грн необґрунтованих активів
16:15
НАЗК розробило рекомендації для усунення корупційних ризиків при інвестуванні у будівництво житла
09:36
Депутата з Житомирщини підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 46 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua