НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Надровидобування та публічні закупівлі, зокрема, в сфері освіти - заступник Голови НАЗК розповів про найвразливіші до корупції сфери на Кіровоградщині

22.01.2025

Першою регіональною поїздкою команди Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у 2025 році став візит до Кропивницького. 

Поїздки такого формату спрямовані на налагодження конструктивної співпраці Агентства з місцевою владою регіонів для впровадження ефективної реалізації державної антикорупційної політики з урахуванням їх особливостей.  

Команда Агентства провела зустріч із керівництвом Кіровоградської обласної військової адміністрації та обласної ради, Кропивницької міської ради, представниками районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування територіальних громад регіону, освітянами, правоохоронцями, а також із громадськими активістами та журналістами. 

“Представники НАЗК активно працюють в регіонах, щоб забезпечити ефективну співпрацю з усіма учасниками антикорупційної інфраструктури. Наше головне завдання — стати надійними партнерами для кожного, хто залучений до запобігання корупції. Такий підхід дозволяє знайти оптимальні шляхи вирішення проблеми корупції, а також створити дієві механізми для підвищення прозорості й доброчесності в регіонах”, - зазначив заступник голови НАЗК Сергій Гупяк.

Також він наголосив, що на Кіровоградщині найуразливішою для корупції сферою є надровидобування. 

“Йдеться, перш за все, про численні питання, пов'язані з можливостями видобування надр без дозволів, в обхід встановлених процедур та безконтрольно”, - розповів заступник голови НАЗК. 

Сергій Гупяк зазначив, що найближчим часом НАЗК планує ретельніше вивчити зазначену сферу з метою визначення корупційних ризиків в галузі надровидобування, прогалин в законодавстві, а також розробити рекомендації щодо унормування факторів, на які слід звернути увагу правоохоронним органам при викритті фактів корупції в цій сфері. 

Крім того, за словами заступника Голови Національного агентства, через значні бюджетні витрати чутливими для Кіровоградщині є тема публічних закупівель, особливо в сфері освіти, а також, як і по всій Україні - питання діяльності ТЦК, ВЛК, та витрачання коштів на відбудову  обʼєктів, які  постраждали внаслідок російської агресії. 

Сергій Гупяк розповів, що Агентство розробило методологію щодо аналізу контрагентів, а також провело дослідження, яке визначає найбільш поширені корупційні ризики у сфері управління комунальними підприємствами, та за необхідності Агентство може надати рекомендації представникам місцевої влади та регіону. 

Крім того, він наголосив на необхідності підвищення фаховості уповноважених з питань запобігання корупції в публічних органах: “Ці посадові особи мають не лише глибоко розуміти сферу діяльності свого органу, а й оперативно виявляти корупційні ризики та своєчасно повідомляти про них керівництву. Це дозволить уникнути помилкових рішень, які можуть призвести до фінансових втрат чи містити ознаки корупції”.

В свою чергу, очільник Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Райкович зазначив, що регіон входить до п’ятірки лідерів в державі за кількістю внесених проєктів до системи DREAM: 475 проєктів на майже 20 млрд грн. Також він розповів, що Кіровоградська обласна військова адміністрація є співвиконавцем чотирьох заходів Державної антикорупційної програми у сфері інфраструктури, культури, та земельних відносин. 

“Ми комплексно підійшли до реалізації державної антикорупційної політики: працює окремий структурний підрозділ, минулого року затверджено антикорупційну програму до 2026 року, визначено 21 корупційний ризик і шляхи щодо їх мінімізації – від сфери публічних закупівель, до взаємодії з громадськістю і контролю за обласним бюджетом”, - зазначив Андрій Райкович. 

Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд наголосив, що в регіоні запобігання корупції можливе завдяки активній участі громадських організацій, медіа, депутатського корпусу та органів місцевого самоврядування: “Усі ці інституції працюють над тим, щоб громадяни були поінформовані про свої права, а влада діяла прозоро й відкрито. Кіровоградщина, як і інші регіони України, має всі шанси стати прикладом ефективної реалізації антикорупційних ініціатив”.

Нагадаємо, проєкт регіональних поїздок НАЗК започаткувало для посилення співпраці з громадами, місцевою владою, закладами загальної середньої та вищої освіти, журналістами, громадськими організаціями та сприяння розбудові доброчесності через залучення громад. Представники Агентства уже здійснили візити до Львова, Дніпра, ЧернівцівЖитомира, Івано-Франківська, Вінниці, Луцька, Черкас, Хмельницького, Харкова,Одеси та Рівного

Останні новини

22.01.2025
12:30
Результати роботи НАЗК за 2024 рік: просвітницькі проєкти для публічних службовців, освітян і молоді
10:48
Надровидобування та публічні закупівлі, зокрема, в сфері освіти - заступник Голови НАЗК розповів про найвразливіші до корупції сфери на Кіровоградщині
21.01.2025
16:55
Результати роботи НАЗК за 2024 рік: формування доброчесності політичних фінансів
16:12
Контакт-центр НАЗК тимчасово не приймає дзвінки. Оновлення: з 16:45 телефонну лінію відновлено
14:58
Технічні аспекти декларування — перевірка терміну дії КЕП, зміна особистих даних, поштової скриньки та номеру телефону
20.01.2025
17:30
Цивільна конфіскація: стягнуто в дохід держави квартиру, якою користувалася родина заступника начальника Полтавського обласного ТЦК та СП
12:16
Результати діяльності НАЗК за 2024 рік: моніторинг і контроль за виконанням актів законодавства про конфлікт інтересів
17.01.2025
16:22
Представники НАЗК взяли участь у дискусії “Обираючи майбутнє: залучення ветеранів та ветеранок до антикорупційної діяльності”
09:58
Результати 2024: моніторинг способу життя і контроль щодо повноти заповнення декларацій
16.01.2025
17:00
Майже 2,8 млн грн посадовиці ГУ ДПС в Івано-Франківській області можуть стягнути в дохід держави за матеріалами НАЗК зібраними спільно з ДБР
15.01.2025
16:27
Результати роботи НАЗК за 2024 рік: стратегічний аналіз корупційних ризиків та антикорупційна експертиза
14.01.2025
17:45
Народний обранець потрапив до Реєстру порушників за використання депутатських повноважень в умовах реального конфлікту інтересів
16:02
Результати роботи НАЗК за 2024 рік: розвиток інституту викривання
13.01.2025
11:07
Результати роботи НАЗК за 2024 рік: становлення інституту лобіювання
11:00
Розв'язання конфлікту інтересів: покрокова інструкція для публічних службовців
10.01.2025
17:19
Індикатори публічної доброчесності України від ОЕСР дають можливість об’єктивно оцінити рівень прозорості, підзвітності та дотримання етичних норм в публічному секторі - Віктор Павлущик
10:57
«єВідновлення» та «єОселя»: як декларувати?
09.01.2025
18:06
Антикорупційна експертиза: у грудні НАЗК виявило 37 корупціогенних факторів в нормативно-правових актах та надало 45 рекомендацій для їх усунення
09:42
Конфлікт інтересів: приписи, обґрунтовані висновки, протоколи та рішення суду в грудні 2024 року
08.01.2025
16:56
Порушень на понад 438,5 млн грн виявлено за результатами повних перевірок декларацій у грудні
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua