НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК подякувало міністру оборони рф Шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні»

10.03.2022
НАЗК подякувало міністру оборони рф Шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні»

Голова Національного агентства з питань запобіагання корупції (НАЗК) Олександр Новіков направив лист-подяку міністру оборони рф Сєргєю Кужугетовичу Шойгу. 

У листі Голова НАЗК висловлює вдячність «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні». 

Копії листа також були направлені на держдуму рф, раду федерації та Фонд боротьби з корупцією. 

Поміж свідчень впливу корупції на “боєздатність” російських військ зокрема вказано наступні (нададо відповідні фото): 

  • захист російських танків Т-72 та Т-80, виготовлений з картонних лотків з-під яєць;
  • бронежилети, виготовлені з картону замість броньованих пластин, які були одягнуті на членів екіпажу захопленого російського бронеавтомобіля Барнаул-Т;
  • використання для пересування особового складу ЗИЛ-130. Окрім очевидного комфорту, який відчувають російські військові у відкритому кузові при українських березневих морозах, швидкість пересування цього транспортного засобу, а також яскравий аквамариновий колір кузова дозволяють силам місцевої територіальної оборони ефективно проходити тренувальну підготовку з експлуатації сучасного озброєння з легких мішеней.
Як орган, відповідальний за виявлення та запобігання конфлікту інтересів, не змогли пройти повз того факту, що у картонних бронежилетах були сховані пам’ятки "Про порядок виявлення корупційних та інших порушень при виявленні конфлікту інтересів у військових підрозділах".

Через ризик того, що приватний інтерес рашитського солдата зберегти своє життя замість виконання наказів його командування все ще вкрай високий, запропонували доповнити пам’ятку наступною покроковою інструкцією: 

«У разі перетину кордону з Україною російський військовослужбовець зобов'язаний:

- дістатись найближчого населеного пункту

- відійти від техніки на безпечну відстань та кинути зброю

- вибачитися за перетин кордону без паспортного контролю

- зачекати на українських військових, які дозволять зателефонувати мамі

- чекати на своє повернення додому.»

Голова НАЗК висловив сподіваємось на плідну співпрацю щодо наданих рекомендацій. Він також зазначив, що лист був надісланий саме зараз, оскільки на росії ще є іноземна комп'ютерна техніка, яка дозволяє переглядати фотографії.

Повний текст листа можливо прочитати нижче. 

Оригінал листа можна переглянути за посиланням.

 

 

Міністру оборони Російської Федерації

Сергію Кужугетовичу ШОЙГУ

 

ЛИСТ-ПОДЯКА

 

Національне агентство із запобігання корупції (далі – Агентство) підтримує всіх представників іноземних держав, які сприяють розвитку українських антикорупційних органів, а також допомагають у посиленні демократичних інституцій в Україні.

 

У зв'язку з цим Агентство висловлює щиру подяку Міністру оборони російської федерації Сергію Кужугетовичу Шойгу за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси забезпечення для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні двох держав.

 

Беручи участь у методичній, системній та довготривалій роботі з розкрадання бюджетних коштів Російської Федерації, що виділялися на розвиток військового потенціалу, Сергій Шойгу разом з іншими посадовими особами оборонного сектору сприяв прискоренню ліквідації окупантів на землях суверенної держави України.

 

Наполегливе прагнення посадових осіб Міністерства оборони та збройних сил Російської Федерації привласнити кошти російських платників податків, які мали піти на потреби армії, суттєво полегшують захист демократичної України.

 

Завдяки цьому українські антикорупційні інституції, які працюють для забезпечення прозорості використання публічних коштів, протидіють корупції, шахрайству та економічній злочинності, зможуть якнайшвидше відновити свою діяльність замість того, щоб витрачати час на знищення окупантів на своїй землі, а також металобрухту, привезеного іншими територію нашої держави.

 

Прикладами цієї безумовно важливої ​​діяльності є безліч фактів, які змогли документально підтвердити військовослужбовці та працівники української розвідки.

 

Зокрема, щире захоплення викликає захист російських танків Т-72 та Т-80, виготовлена ​​з картонних лотків з-під яєць. Без сумніву, ці засоби захисту військової техніки заслуговують на те, щоб стати окремим фактором оцінки в Індексі сили (PowerIndex) при формуванні рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower.

 

Також Агентство висловлює глибоку подяку за використання для пересування особового складу ЗИЛ-130, аналогів якому у світі немає. Окрім очевидного комфорту, який відчувають російські військові у відкритому кузові при українських березневих морозах, швидкість пересування цього транспортного засобу, а також яскравий аквамариновий колір кузова, дозволяють силам місцевої територіальної оборони ефективно проходити тренувальну підготовку з експлуатації сучасного озброєння з легких мішеней.

 

Окремої подяки також заслуговує на забезпечення російських військових продовольчими наборами, термін придатності яких минув ще в 2015 році. Через відсутність продовольства російські окупаційні війська кидають військову техніку та здаються місцевим жителям українських сіл для того, щоб поїсти.

 

Також захоплення викликають бронежилети, виготовлені з картону, замість броньованих пластин, які були одягнуті на членів екіпажу захопленого російського бронеавтомобіля Барнаул-Т.

 

Бронежилети виявилися настільки міцними, що були пошкоджені звичайною стрілецькою зброєю. У зв'язку з цим висловлюємо окрему подяку, адже тепер бронеавтомобіль несе службу у лавах сил оборони України та допомагає протистояти агресору.

 

Хочемо також звернути увагу на те, що на місці броньованих пластин було виявлено пам'ятку «Про порядок виявлення корупційних та інших порушень при виявленні конфлікту інтересів у військових підрозділах».

Під враженням від такої ґрунтовної та деталізованої методологічної підтримки військовослужбовців окупаційних військ експерти Агентства підготували низку рекомендацій для подальшого включення до відповідних бюлетенів.

 

Так, згідно із загальноприйнятим визначенням конфлікт інтересів – це наявність в особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень.

 

Вбачаємо ризик у тому, що, незважаючи на наявність мобільних крематоріїв, привезених на територію України командуванням генерального штабу збройних сил російської федерації, приватний інтерес російського військовослужбовця зберегти своє життя замість виконання наказів його командування все ще вкрай високий. 

 

У зв'язку з цим пропонуємо зменшити ймовірність конфлікту інтересів, доповнивши бюлетені наступною покроковою інструкцією:

 

«У разі перетину кордону з Україною російський військовослужбовець зобов'язаний:

- дістатись найближчого населеного пункту;

- відійти від техніки на безпечну відстань та кинути зброю;

- вибачитися за перетин кордону без паспортного контролю;

- зачекати на українських військових, які дозволять зателефонувати мамі;

- чекати на своє повернення додому.»

 

Сподіваємось на плідну співпрацю щодо обліку наших рекомендацій.

 

У додатку до листа подяки надсилаємо фотографії, що ілюструють вищезгадані досягнення. Надсилаємо листа зараз, поки на Росії ще є іноземна комп'ютерна техніка, яка дозволяє переглянути відповідні фотографії.

 

Голова НАЗК Олександр НОВІКОВ

[pdf-embedder url="https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/Lyst-SHojgu.pdf" title="Лист Шойгу"]

НАЗК подякувало міністру оборони рф Шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні»

Останні новини

20.12.2024
11:00
Суд відмовив у задоволені апеляційної скарги чинного нардепа за результатом розгляду протоколу, складеного НАЗК
19.12.2024
10:10
НАЗК, правоохоронці та судді обговорили проблемні питання кваліфікації дій осіб за недостовірне декларування та незаконне збагачення
18.12.2024
12:01
Лісокористування, озеленення міста, видобування бурштину: заступник Голови НАЗК розповів про найвразливіші до корупції сфери на Рівненщині
10:10
Представники НАЗК пройшли навчання у Міжнародній антикорупційній академії та домовились про співпрацю з міжнародними інституціями
16.12.2024
16:29
В заходах Тижня доброчесності взяли участь кілька тисяч освітян, школярів, студентів та публічних службовців
10:07
НАЗК та Базельський інститут управління визначили подальші напрями співпраці для ефективного запобігання корупції
13.12.2024
15:30
НАЗК звернуло увагу Міносвіти на корупційні ризики у діяльності закладів освіти
15:29
Понад 100 освітян, школярів і батьків обговорили як зробити освіту доброчесною та прозорою
10:46
Як повернути у відкритий доступ раніше вилучені декларації?
12.12.2024
12:00
НАЗК та юридичний університет імені Ярослава Мудрого спільно працюватимуть над розбудовою доброчесності в освіті
11:00
Оборудки з перепродажем авто та елітні апартаменти в Грузії: НАЗК викрило ознаки незаконного збагачення посадовця МВС
11.12.2024
16:25
За матеріалами НАЗК майже 2,6 млн грн необґрунтованих активів сільського голови Закарпатської області можуть стягнути у дохід держави
15:59
За матеріалами НАЗК стягнуто в дохід держави 5,6 млн грн необґрунтованих активів з начальника управління ДМС в Одеській області
12:09
Порушень на понад 252 млн грн, зокрема непідтвердженої готівки на 34 млн грн, виявлено за результатами повних перевірок декларацій у листопаді
10:14
Реєстр декларацій - найбільша база даних про майно посадовців: НАЗК презентувало досвід декларування під час міжнародної конференції в Польщі
09:52
До уваги медіа! 12 грудня відбудеться Форум «Доброчесність для освіти»
10.12.2024
18:16
НАЗК відзначило вдалі практики запобігання корупції й розбудови доброчесності, впроваджені різними органами та установами
15:52
Антикорупційна експертиза: у листопаді НАЗК виявило 33 корупціогенні фактори в нормативно-правових актах та надало 37 рекомендацій для їх усунення
10:30
НАЗК і ЦВК обговорили взаємодію під час нагляду у сфері фінансування виборчих кампаній
09.12.2024
20:54
Секторальні реформи, прозорість та відкритість - Голова НАЗК про напрями антикорупційної політики України на шляху до ЄС
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua