НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

НАЗК посилює співпрацю з Радою бізнес-омбудсмена задля зменшення корупції у приватному секторі

Посилання скопійовано
НАЗК посилює співпрацю з Радою бізнес-омбудсмена задля зменшення корупції у приватному секторі

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Рада бізнес-омбудсмена оновили Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.

Голова НАЗК Олександр Новіков та бізнес-омбудсмен України Роман Ващук домовилися про те, що Рада щопівроку надає Агентству інформацію про найбільш поширені корупційні практики у взаємодії бізнесу з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та державними компаніями.

«Ми маємо працювати над послідовними кроками для створення прозорих і зрозумілих правил взаємодії бізнесу та держави. Насамперед, треба концентруватися на таких сферах, як державне регулювання економіки, податки й митниця,  державний та приватний сектори економіки, щоб забезпечити бізнесу гідні умови роботи без корупції. А це можливо лише за системної співпраці з бізнесом», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук акцентував увагу на тому, що роль комунікації між антикорупційними органами та бізнес-спільнотою має бути побудована виключно на основі прозорих правил гри без корупційних схем. «Питання виживання нашої держави зараз залежить від того, чи зможе бізнес у вкрай жорстких умовах отримувати прибуток попри війну та економічну нестабільність. Тому зараз наша місія — забезпечити правову передбачуваність, і не розхитувати бізнес-середовище нерозваженими рішеннями, які можуть примножити корупційні ризики», — підкреслив бізнес-омбудсмен.

Меморандум передбачає роботу над усуненням корупційних ризиків у взаємодії підприємців з державними органами. Співробітництво установ, зокрема, сприятиме зменшенню випадків зловживань та тиску на бізнес, що є мотором працюючої економіки та повоєнного відновлення. 

Варто зауважити, що такі заходи вже передбачені у Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, що розроблена  НАЗК на виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року. Зокрема, там згадується про необхідність приведення нормативних актів у відповідність до Закону «Про адміністративну процедуру» для того, щоб зменшити рівень бюрократизації бізнес-процесів і неофіційних платежів. Під час громадського обговорення програми експерти наголошували на важливості ухвалення закону про Установу бізнес-омбудсмена, що забезпечить ефективне відновлення порушених органами державної влади прав бізнесу.

Нагадаємо, що раніше НАЗК підписало Меморандум із Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

28 Березня 2023
Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора
27 Березня 2023
Динаміка декларування зросла: за тиждень декларації за 2021 рік подали понад 7,4 тис. осіб
24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр