НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК працює над зменшенням корупційних ризиків під час відбудови

Посилання скопійовано
НАЗК працює над зменшенням корупційних ризиків під час відбудови

Зважаючи на масштаби повоєнної відбудови України,  важливо забезпечити інструменти прозорості цих процесів, мінімізації корупції та громадського контролю. НАЗК проводить антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів для  зменшення корупційних ризиків під час відбудови та відшкодування збитків через війну. Про це розповів заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Ярослав Любченко під час дискусії в рамках П’ятого національного форуму малого і середнього бізнесу «Відновлення України: роль бізнес-об’єднань». 

Зокрема, проведено аналіз низки законопроектів і проектів постанов Уряду. Поміж них  –  законопроект №7198 щодо компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, а також законопроект №7385 про компенсацію шкоди, завданої потерпілому внаслідок збройної агресії рф. У цих проектах законів виявлено низку корупціогенних факторів і надано рекомендації розробникам для їх усунення. 

Заступник Голови НАЗК зауважив, що також проведено аналіз Плану відновлення та надано понад 50 рекомендацій Національній раді з відновлення України від наслідків війни. Це пропозиції до 8 розділів щодо відновлення та розвитку економіки, інфраструктури, будівництва, містобудування, модернізації міст і регіонів України, розвитку військово-промислового комплексу, аудиту збитків тощо.  За словами заступника Голови НАЗК, для відновлення економіки передусім необхідно підвищити прозорість процедур приватизації, доступу до публічної інформації про суб’єктів господарювання, впроваджувати корпоративну реформу. 

«Ми постійно аналізуємо інструменти та механізми, які пропонує держава для громадян і бізнесу. Правила мають бути зрозумілими й однаковими для всіх, аби не було зловживань з боку держави, а бізнес міг розвиватися. Важливо запроваджувати процедури запобігання корупції та дотримуватися принципів доброчесності, адже без цього Україні буде складно отримати допомогу партнерів для відбудови та залучати інвестиції», – зазначив Ярослав Любченко. 

Він нагадав, що виконання Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр., які розроблялися, зокрема, за участі бізнес-асоціацій, допоможе мінімізувати корупційні ризики в пріоритетних сферах життя країни.  

Організатори форуму – Торгово-промислова палата України (ТПП), Програма розвитку ООН в Україні.

Переглянути дискусію можна за посиланням за посиланням.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

7 Червня 2023
НАЗК застерігає від можливого повернення корупційних практик у сфері дипломування моряків
7 Червня 2023
Оголошено добір на шість вакансій в НАЗК
6 Червня 2023
НАЗК дослідило корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр