НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК продовжує розширювати співпрацю з освітніми закладами регіонів України: Хмельниччина

03.09.2024

Представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) під час робочої поїздки до Хмельниччини провели серію зустрічей із освітянами, студентами та представниками закладів освіти. Мета –  заохотити їх активніше долучатися до розбудови доброчесного суспільства через проєкти Офісу доброчесності НАЗК – “Прозорі школи” та “Прозорі університети”, спрямовані на інтеграцію теми антикорупції та доброчесності  в освітній процес. 

“Важливим напрямком роботи НАЗК є розбудова доброчесності та активна просвітницька діяльність. Ми маємо закладати ціннісний каркас ще з дитинства, інтегрувавши теми доброчесності в навчальні програми. НАЗК активно працює над реалізацією двох напрямків розробки навчальних матеріалів та трансформації освітнього середовища в школах та університетах”, - розповів заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк.

Він підкреслив, що кожне нове покоління є менш толерантним до корупції. “Наше завдання пришвидшити ці процеси певними просвітницькими заходами. А вчителі - це важливі для школярів люди, які є підсвідомим взірцем поведінки поза сім'єю”, - сказав заступник Голови НАЗК.

Під час зустрічі у стінах Хмельницького ліцею №1 імені Володимира Красицького з освітянами, зокрема викладачами та адміністраторами навчальних закладів, обговорили їхню ключову роль у формуванні світогляду молоді та як просто та цікаво пояснювати дітям поняття корупції й доброчесності, як допомогти на практиці застосовувати отримані знання. 

«Ми часто закриваємо очі на побутову корупцію, вважаючи її нібито незначною і прийнятною. Така толерантність створює ілюзію, що ці маленькі порушення не мають наслідків. Проте з подібних дрібниць виростає система, де корупція стає нормою. Аби убезпечити суспільство від нової ери корупції, ми працюємо з молоддю. Саме вона є тією цільовою аудиторією, на яку можна вплинути інформаційно, виховати її у дусі доброчесності. Нам потрібно створювати в країні середовище, де приймаються прозорі рішення, і це можливо зробити тільки через послідовне навчання та виховання нових поколінь», – наголосила Альона Хилько, представниця Управління просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК.

Її колега Вікторія Скоробогата презентувала дисципліну "Антикорупція та доброчесність", а також провела інтерактивне заняття  для студентів Хмельницького національного університету. Вони розглядали реальні кейси, пов’язані з корупцією. Такий підхід дозволяє молоді краще зрозуміти проблему та готуватися до активного протистояння корупційним викликам у майбутньому.

НАЗК закликає школи, університети та коледжі долучатися до співпраці у формуванні доброчесного суспільства. Нагадаємо, у новому навчальному році антикорупційні дисципліни викладатимуть  у 560 школах і 65 вишах

“Прозора школа” - всеукраїнський проєкт з трансформації освітнього середовища у школах через впровадження навчальних матеріалів про доброчесність та антикорупцію, який складається з кількох етапів.  Передбачає інтеграцію навчальних матеріалів  для учнівства та учительства, присвячених темі доброчесності та антикорупції, в освітній процес.

  • «Уроки доброчесності» для 3-4 класів (розроблені партнерами НАЗК - ГО «Смарт Освіта»);
  • години спілкування «Доброчесність онлайн» (розроблені Офісом доброчесності спільно з ЦПД РНБО),
  • години спілкування «Нариси про доброчесність» (розроблені Офісом доброчесності у співпраці з Освітнім центром ВРУ);
  • антикорупційний курс для 9 класу (розроблено Офісом доброчесності НАЗК у співпраці з ГО «ЕдКемп Україна»);
  • антикорупційні ігри: «Що? де? коли?», мафія, квест (розробки партнерів - ГО «ЕдКемп Україна»), «Кришталевий маяк» (Вокс Україна» з 2023 р.).
  • посібник «Pro доброчесність» (школи почали використовувати з 2024 р.)
  • онлайн курс «Прозора школа: як створити прозоре навчальне середовище»
  • онлайн-курс «Навчати(ся): що розповісти про доброчесність на уроці»”
  • мультсеріал “Путівник доброчесного учителя”
  • вебінари, тренінги, майстерки, воркшопи від запрошених експертів, організовані Офісом доброчесності НАЗК
  • рекомендації щодо функціонування закладу освіти на засадах прозорості, відкритості та доброчесності – посібник «Освітній навігатор». 

Проєкт “Прозорі університети” складається з кількох компонентів. 

  • Навчально - методичні матеріали. Офісом була розроблена університетська дисципліна “Антикорупція та доброчесність”. В 2023-2024 навчальному році дисципліна була пропілотована в 10 університетах України, а її слухачами стали близько 900 студентів. Проведене соціологічне дослідження показало, що рівень ефективності дисципліни становить майже 90%. В 2024 році до проекту долучаються ще 50 закладів вищої освіти, що демонструє зацікавленість в розроблених матеріалах.
  • Підвищення спроможності викладачів. Це безкоштовні онлайн-курси на платформі study.nazk.gov.ua, які допомагають викладачам підвищити свою експертність та поглибити знання в темі доброчесності для якісної взаємодії зі студентами. 
  • Трансформація освітнього середовища. Для посилення ефекту від освітніх програм важливо також трансформувати і саме навчальне середовище та підвищувати рівень прозорості у навчальних закладах. Саме тому розроблено  “Методичні рекомендації з розбудови доброчесності в ЗВО”. Рішення, що містяться в них - це системний інструмент, що має допомогти закладам вищої освіти побудувати діяльність таким чином, щоб вона не сприяла проявам недоброчесної поведінки. 

Більше про просвітницькі ініціативи можна дізнатися на  сторінці Офісу доброчесності НАЗК





Останні новини

09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
01.05.2025
17:51
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Національного агентства з питань запобігання корупції «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 січня 2019 року № 43»
11:23
Недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн: повні перевірки декларацій ексголовного податківця Тернопільщини
30.04.2025
12:15
НАЗК та антикорупційні установи країн Балтії обговорили питання співпраці в протидії корупції та зміцненні національної безпеки
10:03
Автоматизована перевірка декларацій: що означає отримана довідка в Реєстрі декларацій
28.04.2025
10:31
Сьогодні з 19:00 до 20:00 буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua