НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК та інституції сектору оборони посилюють роботу з запобігання та протидії корупції 

19.07.2023
НАЗК та інституції сектору оборони посилюють роботу з запобігання та протидії корупції 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та інституції сектору оборони посилюють роботу з розбудови доброчесності та протидії корупції. Про це йшлося на пресконференції «Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?», яка відбулася 19 липня 2023 року. 

Як зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков, Національне агентство, окрім пріоритетного напряму  з запобігання корупції в сфері оборони, розпочало роботу з формування  політики доброчесності відповідно до стандартів НАТО.  Нещодавно Указом Президента заступника Голови НАЗК Ярослава Любченка визначено Національним координатором з питань співробітництва України з НАТО у сфері розбудови доброчесності. 

«Корупція в росії – наш союзник, а корупція в Україні – це наш ворог. Подолавши корупцію в силах безпеки та оборони, точно якнайшвидше переможемо зовнішнього ворога. Наразі НАЗК є фасилітатором у розбудові доброчесності в безпековій сфері, а доброчесність – це не лише критерій етичності, а й ефективності”, – зазначив Голова НАЗК.   

Олександр Новіков повідомив, що в Національному агентстві почав роботу структурний підрозділ, який безпосередньо займається розбудовою доброчесності у секторі безпеки та оборони. Він  співпрацюватиме з усіма органами безпеки і оборони, у тому числі з Міністерством оборони України (МОУ), Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, АТ «Українська оборонна промисловість» для розбудови системи комплаєнсу та виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП). 

«НАЗК підготувало  ефективні ліки  проти корупції – це Антикорупційна стратегія та Державна антикорупційна програма з її виконання, де  сектор оборони визнано пріоритетною сферою. У програмі передбачено понад 50 заходів, аналіз 35-ти з них здійснила Незалежна антикорупційна комісія (НАКО)», – зазначив очільник НАЗК. 

Міністр оборони України Олексій Резніков зауважив, що корупція – це одна зі складових, яка руйнує довіру західних партнерів і заважає Україні ефективно використовувати свій оборонний потенціал. Тому  нульова толерантність до корупції – це не просто гасло, а важливий елемент нашого виживання.  «Є три основні напрями, над якими працює міністерство. Перший – це структурні зміни для запобігання корупційним ризикам шляхом розподілу функцій і повноважень. Найбільш наочний приклад – це продовження реформи закупівель. Наразі ми на шляху до переведення функції закупівель від департаментів Міноборони до сервісних агенцій. Перші мають займатися плануванням, стандартизацією, контролем якості, взаємодією зі Збройними Силами України, а комерційні питання мають бути передані відповідним агентствам. Вже створено агенцію, яка займається безпосередньо оборонними закупівлями. На стадії запуску агенція, яка відповідатиме за ресурсне забезпечення, тобто тилове. Ми сьогодні відпрацьовуємо всі необхідні правові акти», - повідомив Олексій Резніков”. Другий напрям, за його словами, - це цифрова трансформація, яка мінімізує будь-які корупціогенні фактори, включаючи електронний облік військовозобов’язаних.  В цьому напрямі МОУ активно співпрацює з НАЗК. Третій напрям – посилення антикорупційної інфраструктури, зокрема, в Міноборони посилено Департамент з питань запобігання та виявлення корупції, утворено громадську Антикорупційну раду, членкиня якої також увійшла до складу Колегіального органу Міноборони з питань оборонних.

Олексій Резніков підтримав започаткування в НАЗК напряму роботи з формування політики доброчесності у сфері оборони та безпеки. «Для нас дуже важливе дотримання стандартів НАТО, зокрема, прозорість, підзвітність, запобігання корупційним ризикам. Це потрібно для виживання країни і її майбутнього, для «армії майбутнього». ДАП - це один зі шляхів, який приведе нас до позитивного голосування за те, аби Україна стала членом НАТО (маю надію – 33 країною в Альянсі). Тому ухвалення ДАП – абсолютно органічний і потрібний крок, і Міністерство вже почало її виконувати”. За словами Олексія Резнікова, МОУ наразі зосереджено на виконанні завдань ДАП, які стосуються розпорядження землями Міноборони та об’єктами нерухомості, надлишковим військовим майном, об’єктами інтелектуальної власності, споживання пального, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, контролю продукції оборонного призначення, забезпечення житлом військовослужбовців, реалізації військової кадрової політики. Усього передбачено досягти 16 стратегічних результатів, реалізувавши понад 50 заходів. “Ми сприймаємо розбудову доброчесності не як гасло, а як керівництво до дії», – зазначив Міністр оборони. 

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін зауважив, що  відомство має дві ключові цілі щодо запобігання корупції – побудувати ефективну антикорупційну інфраструктуру в сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК) і запровадити постійний моніторинг і контроль корупційних ризиків для їх мінімізації. «Ми розпочали процес трансформації «Укроборонпрому» в нове акціонерне товариство. Зараз формується наглядова рада. Розробляється антикорупційна програма. Керуємося  стандартами корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)”, – зазначив Олександр Камишін.

Відеозапис пресконференції за посиланнями українською та англійською мовами. 

Пресконференція «Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?» організована НАЗК та НАКО і була присвячена виконанню заходів ДАП у секторі оборони під час воєнного стану. Під час заходу експерти презентували аналітичний бриф НАКО «Державна антикорупційна програма на 2023 – 2025 роки: фактори успіху для сектору оборони». У документі представлено результати аналізу 35 основних заходів ДАП і визначено фактори й умови, що матимуть ключовий вплив на успішність їх реалізації. Також НАЗК презентувало інформаційну систему моніторингу виконання ДАП.

НАЗК та інституції сектору оборони посилюють роботу з запобігання та протидії корупції 
НАЗК та інституції сектору оборони посилюють роботу з запобігання та протидії корупції 
НАЗК та інституції сектору оборони посилюють роботу з запобігання та протидії корупції 

Останні новини

31.03.2025
15:41
Норвегія підтримуватиме НАЗК в розробці та імплементації досліджень корупційних ризиків у сфері оборони
15:09
Україна втілює антикорупційні стандарти ОЕСР завдяки вимірюваній політиці та вдосконаленим інструментам - Віктор Павлущик
28.03.2025
17:15
Повний текст інтерв'ю Голови НАЗК Віктора Павлущика для NV
16:50
Як декларувати цінні папери
15:32
НАЗК долучиться до контролю та оцінки антикорупційного експерименту в податковій
14:07
До закінчення кампанії декларування три дні: контакт-центр НАЗК працюватиме у вихідні
10:34
Чи потрібно подавати декларацію посадовцям, які звільнились зі служби у 2024 році?
27.03.2025
16:30
НАЗК оголосило добір на 4 вакансії за напрямами антикорупційної політики та просвіти
15:35
Перевірка організації роботи щодо запобігання корупції в ДСА: формальний підхід до розробки антикорпрограми та непрозорі закупівлі
26.03.2025
15:26
Конфлікт інтересів: НАЗК скерувало до суду протокол стосовно ексголови Васильківського міськрайонного суду Київщини
10:00
Стягнуто в дохід держави 5,6 млн грн необґрунтованих активів начальника управління ДМС в Одеській області
25.03.2025
17:26
Відбудова, публічні закупівлі, фортифікації – сфери з найвищими корупційними ризиками в Запорізькій області
14:52
Публічні службовці активніше подають декларації - до завершення кампанії декларування залишилось шість днів
24.03.2025
12:00
Цивільна конфіскація: з посадовця Державної податкової служби (ДПС) України можуть стягнути 7 млн грн у дохід держави
10:43
НАЗК закликає народних депутатів зберегти інструмент моніторингу способу життя
21.03.2025
16:53
Антикорупційний мейнстрімінг: заступник голови НАЗК презентував рекомендації з підготовки матеріалів для Єврокомісії
16:26
Анонс НАЗК запрошує взяти участь в обговоренні змін до Порядку вилучення декларацій з публічного доступу
20.03.2025
16:21
Як декларувати авто: викрадене, знищене, передане на потреби армії
11:30
НАЗК запрошує громадськість до електронних консультацій щодо законопроєкту про врегулювання виплати винагороди викривачу
19.03.2025
18:00
10 років НАЗК: затверджено символіку, випущено пам’ятну медаль та поштові марки
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua