Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національна академія Служби безпеки України (НА СБУ) підписали Меморандум про співробітництво, що передбачає взаємодію в питаннях запобігання корупції.
Сторони, зокрема, співпрацюватимуть у напрямах:
- ідентифікації, аналізу та оцінки корупційних ризиків у секторі безпеки та оборони;
- зміцнення доброчесності, прозорості і підзвітності, а також зменшення ризиків
корупції в секторі безпеки та оборони; - формування, координації, моніторингу та оцінки реалізації антикорупційної політики;
- впровадження міжнародних стандартів щодо доброчесності у секторі безпеки та оборони;
- проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань запобігання корупції, виховання доброчесності, правового захисту викривачів.
«Разом із вашими колегами ми вже розробили сертифікатну програму із розбудови доброчесності в секторі безпеки та оборони, а також працюємо над виданням з питань діяльності інституту викривачів корупції. Та ми зацікавлені у ще більшій співпраці. Адже питання доброчесності в умовах війни має визначальне значення, а державні інституції мають мати найвищий рівень довіри суспільства», – підкреслив ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк.
«Необхідність посилювати протидію корупції ще актуальніша під час відбиття агресії ворога. Корупція – це зброя окупанта, яку він застосовує для поневолення суверенних народів. Крім того, справедливість державного устрою та суспільних відносин є необхідною передумовою національної єдності, без якої неможлива перемога у війні з агресором. Відсутність справедливості та єдності є чинниками, які загрожують національній безпеці. Українська армія і наші спецслужби захищають ті цінності, серед яких точно немає місця корупції. Сподіваюсь, НАЗК зможе допомогти подальшому розвитку Національної академії СБУ і майбутніх офіцерів, які будуть захищати нашу державу», - зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.
В межах підписаного Меморандуму НАЗК та Національна академія СБУ також планують розвивати освітнє та наукове партнерство, впроваджувати сучасні методики роботи із використанням новітніх інформаційних технологій, розробляти посібники та методичні рекомендації, а також займатись підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації працівників.