Національне агентство з питань запобігання корупції при перевірці декларацій Марини Безрукової, яка на кінець звітного періоду обіймала посаду начальника відділу дослідження ринків цін та постачальників товарів та послуг ДП "НЕК "Укренерго", та першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко виявило ознаки кримінальних правопорушень. Посадовці подали недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
За результатами перевірки декларацій за 2016 та 2017 роки, поданих Мариною Безруковою, Національне агентство встановило, що посадовець не зазначила відомості про житловий будинок з господарчими будівлями і спорудами та 2 земельні ділянки, які належать члену сім’ї (матері) на праві власності, а також не задекларувала автомобіль, який належить на праві власності члену сім’ї (батьку). Крім того зазначила недостовірні відомості про свої фінансові зобов’язання, розмір отриманих власних доходів та доходів членів сім’ї (батька, матері), а також квартиру, яка належить батьку та матері на праві спільної власності.
Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2016 та 2017 роки становить понад 3,2 млн грн та майже 2,8 млн грн відповідно.
Обґрунтовані висновки щодо ознак кримінального правопорушення буде направлено до Національної поліції.
Світлана Фоменко, подаючи декларацію за 2015 рік (виправлену), вказала недостовірні відомості про отриманий чоловіком дохід у вигляді заробітної плати. Крім того не задекларувала автомобіль, машиномісце та не зазначила відомості про корпоративні права, що належать чоловіку на праві власності, а також отриманий ним дохід від надання майна в оренду. Загалом виявлено порушень на суму понад 1,4 млн гривень.
Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомить Національне антикорупційне бюро.
Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 - 1 Кримінального кодексу України.
Також зазначаємо, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.